Duyuru DetayıKARAYOLLARI VAKFI 36. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

2023.04.25KarayollarıVakfı.JPG

Karayolları Vakfı 36. Olağan Genel Kurulu, 25 Nisan Salı günü Karayolları Genel Müdürümüz ve Karayolları Vakfı Başkanımız Abdulkadir Uraloğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Eğitim, spor gibi alanlara katkı sağlayan Karayolları Vakfının bugüne kadar 797 öğrenciye burs verdiğini belirten Genel Müdürümüz, vakıf çalışmalarının her geçen gün gelişerek ilerlediğini söyledi. Karayolları Vakfının borcunun bulunmadığını açıklayan Uraloğlu, Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Kurulduğu 1988 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Karayolları Vakfı, ülkemizde karayollarının gelişmesi için Genel Müdürlüğümüzün faaliyetlerini desteklemek ve kurum çalışanlarımızın, emekliler ile bakmakla yükümlü olduğu kişilerin eğitim, sağlık, sosyal güvenlik, barınma, dinlenme gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunuyor.

2022 yılı sonu itibarıyla 797 öğrenciye yaklaşık 2,7 milyon TL harç, kitap ve öğrenim kredisi yardımında bulunan Vakıf, üniversite sınavında yüksek başarı gösteren öğrencilere başarı ödülleri verirken, Teşkilatımıza demirbaş yardımları, personel ve sosyal yardımlarla fayda sağlıyor.