Duyuru Detayı

BAKAN TURHAN İFTARDA KARAYOLLARI AİLESİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Ramazan münasebetiyle gerçekleştirilen iftar yemeğine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M.Cahit TURHAN, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU ve Karayolları Teşkilatının mensupları katıldı.


Kuran okunarak başlayan iftar yemeğinde, Bakan TURHAN ve Genel Müdür URALOĞLU yaptıkları konuşmada Ramazan ayının önemini vurguladı.

Ramazan ayının dini duyguların yükseldiği, merhamet duygularının arttığı bir ay olduğunu dile getiren URALOĞLU, Ramazan ayı vesilesi ile iftar yemeğinde Aile ocağı olarak gördükleri bu teşkilatta Bakan TURHAN ve Karayolları mensuplarıyla biraraya gelmekten dolayı gurur ve huzur duyduklarını belirtti.


Bakan TURHAN ise huzur ve sükûnetin zirvesi olan kardeşlik ve yardımlaşma duygularının sınırları aştığı onbir ayın sultanı Ramazanda  karayolları mensuplarıyla aynı iftar sofrasında buluşmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek Karayolları Ailesinin bir mensubu olmaktan iftihar duyduğunu ifade etti.


Karayolları Teşkilatının büyük bir aile olduğuna değinen TURHAN, aile olmanın kolay olmadığını, bunun eşsiz bir hazine olduğunu söyleyerek "Birbirimize karşı bu muhabbetimiz olmasa ve birbirimizden bu enerjiyi almasak bu büyük işleri başarabilir miydik " dedi. "Herşeyden önce biz milletimizin ve ülkemizin necifliğine, yani eşsizliğine, yüceliğine güzelliğine inanıyoruz. İşte bunlara inandığımız için işimizi ibadet aşkıyla yapıyoruz. Bizim inancımızda yoldaki taşı kaldırıp atmak, yolu engelsiz hale getirmek sadakadır. Allahın izniyle bizler taşı yoldan almanın ötesinde yolun kendisini yapıyoruz. Tünellerle dağları, köprülerle denizleri aşıyoruz. Tüm bunları ibadet aşkıyla, vatan, millet  aşkıyla yapıyoruz. Allah hepinizden razı olsun, ebediyete intikal eden Karayolcu büyüklerimizin mekanı cennet olsun, onları da rahmetle anıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve liderliğinde ülkemiz ulaştırma tarihinde şimdiye kadar yapılmayanları yapılamayanları yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Büyük hedeflerimiz ve ideallerimiz var. Bunları çok şükür sizlerle birlikte gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Karayollarında yapılanlar hepimiz için bir gurur kaynağıdır. Bugün Türkiye'nin her tarafında bölgelerde, şubelerde, şantiyelerde görev yapan binlerce, onbinlerce arkadaşımızın, yüklenicimizin ve alt yüklenicimizin bu projelerin gerçekleştirilmesinde önemli katkıları var. Bu vesileyle siz değerli Karayolcu arkadaşlarıma yollarımızın planlanmasından projelendirilmesine, yapımından bakımına, işaretlenmesine kadar verdiğiniz emek için teşekkür ediyorum. Yükümüz ağır, ülkemizin uzun vadeli hedefleri yakalamasında gerekli olan altyapıları gerçekleştirmek için yılmadan gayretle azimle çalışmaya devam edeceğiz. Hem mevcut projeleri başarıyla bitirecek hem de yeni projeleri hayata geçireceğiz. " diyen TURHAN, ülkenin gelişimi, milletin kalkınması ve Cumhuriyetin 100. yıl hedeflerine ulaşması için her türlü gayret ve kararlılığı göstermeye hep birlikte devam edeceklerini söyledi ve içinde bulunulan kutlu ramazan ayının memlekete millete  ve insanlığa hayırlı uğurlu olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.