Duyuru DetayıYOLLAR TÜRK MİLLİ KOMİTESİ OLAĞAN GENEL KURULU ANKARA'DA YAPILDI

IMG_3500.JPG

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yollar Türk Milli Komitesinin 33. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 24 Ağustos Perşembe günü Karayolları Genel Müdürümüz ve YTMK Başkanımız Ahmet Gülşen'in katılımıyla Karayolları Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.

“Karayolu standardını her geçen gün yükseltiyoruz"

Ülkemizin kalkınması ve vatandaşların refahının artması için karayolu standardını sahada her geçen gün yükselttiklerini belirten Genel Müdürümüz Gülşen; Yollar Türk Milli Komitesi gibi kurumlarla kamu, özel sektör, sivil toplum ve uluslararası kuruluşlar arasında eşgüdüm ve koordinasyonu sağladıklarını ifade etti.

Komitenin dünya genelindeki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izlediğini dile getiren Gülşen konuşmasına şu şekilde devam etti: “YTMK, her paydaşın kendi alanındaki deneyim ve uzmanlığını bir araya getirerek, farklı yaklaşımlar arasında en iyi uygulamaların belirlenmesine yardımcı olmakta, karayolu sektörümüze değer katan bir kaldıraç görevi görmektedir. Ayrıca, sağlanan uluslararası iş birlikleri ile karayolu sektörümüzdeki gelişmelerin bilinirliğini, ülkemiz sınırlarının ötesine taşımaktadır."

“Komitemizin nitelikli çalışmaları ve araştırmaları ödüllendiriliyor"

Yollar Türk Milli Komitesinin üye sayısının Ocak 2023 itibarıyla 465'i şahıs, 67'si kuruluş olmak üzere toplam 532'ye ulaştığını aktaran Genel Müdürümüz; üniversitelerle iş birliği yaparak, nitelikli çalışmaları ve araştırmaları ödüllendirdiklerini sözlerine ekledi.