Duyuru Detayı
BAKANIMIZ KARAİSMAİLOĞLU STAJYER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, 17 Ağustos Salı günü Karayolları Genel Müdürlüğümüz Konferans Salonu'nda Bakanlığımız bünyesinde staj yapan öğrencilerle bir araya geldi. Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Personel Genel Müdürümüz Leyla Akıncı'nın da yer aldığı buluşmada konuşan Karaismailoğlu, stajyerlere Bakanlığımız bünyesinde yürütülen projeleri anlatarak, "Ulaşım olmadan hiçbir şey olmaz. Bizim de sloganımız 'Hayat ulaşınca başlar'. O yüzden hayatın ve yaşamın olduğu her alanda varız" dedi. ​

iç.JPG

Bakanımız, Türkiye'nin hak ettiği kaliteli yatırımları vatandaşlarla buluşturduklarını belirterek ülkemiz ulaşım altyapısında en gelişmiş teknolojilerin kullanıldığını söyledi.  

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Bakanımız Karaismailoğlu, yapılan yatırımlara ilişkin olarak şunları kaydetti: “Karayolu ağı altyapı açığını gidermek için özellikle yüzde 65 ağırlıklı bir karayolu altyapısı yaptık. Bölünmüş yol uzunluğu şu anda 28 bin 700 kilometreye çıktı. 26 milyona çıkan araç sayısı ve trafikteki taşıt hareketliliğinin artmasına rağmen trafik kazalarında yüzde 80'e varan azalmalar oldu. Bu, güvenli ve kaliteli yollar sayesinde oldu. Bizim öncelikli hedefimiz buydu ve bunu gerçekleştirdik."


KGM_9828.JPG  
 
​​Büyült
KGM_9900.JPG  
 
​​Büyült
KGM_9919.JPG  
 
​​Büyült