Duyuru DetayıKADİRLİ-OSMANİYE YOLU 2023 YILINDA TAMAMLANACAK

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ve Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu, 11 Ağustos Perşembe günü Osmaniye'ye gelerek Kadirli-Osmaniye Yolu'nda devam eden çalışmaları inceledi. Gelecek vizyonunun en önemli unsurlarından birinin Türkiye'nin rekabet gücüne ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunan; güvenli, ekonomik, konforlu, çevreye duyarlı, kesintisiz ve sürdürülebilir bir ulaştırma sistemi oluşturmak olduğunu söyleyen Adil Karaismailoğlu, ülkemizin kara, hava, demir ve denizyolları ile birlikte bilişim ve iletişim sektörlerinde adeta devrim niteliğinde mesafeler kat ettiklerini belirtti.

FZ30oktWYAQrqEm - Kopya.jpg 


“Karayolu yatırımlarını 1 milyar 595 milyon liraya yükselttik"

Hedefler doğrultusunda ulaşım ve iletişim hizmetlerinden Osmaniye'nin de hak ettiği payı aldığının altını çizen Bakanımız İl genelindeki 371 kilometrelik karayolunun 150 kilometrelik bölümünün bölünmüş yol haline geldiğini söyledi. Osmaniye'de; 104 kilometrelik tek yol yapım ve iyileştirmesi ile toplam uzunluğu 347 metreyi bulan 6 adet köprüyü hizmete açtıklarını ifade eden Bakanımız, “İl genelinde devam eden 6 karayolu projemizin toplam bedeli 1 milyar 128 milyon lirayı aşıyor. Osmaniye-Nurdağı Yolu'nu, Bahçe Geçişi Yolu'nu, Osmaniye Çevre Yolu'nu bitümlü sıcak kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamladık" diyere​k sözlerine devam etti.

 “Kadirli-Osmaniye Yolu'nun tamamını, 2023 yılında hizmete açmayı planladık"

Kadirli-Osmaniye Yolu'nun 2,5 kilometresinin bölünmüş yol, 38,5 kilometresinin de tek yol olarak yapıldığını dile getiren Karaismailoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kadirli-Andırın Yolu ile birlikte, Kadirli Güney Çevre Yolu kapsamında 2,5 kilometrelik bölümü bölünmüş yol olarak inşa ettik. Şantiye incelemesi yaptığımız Kadirli-Osmaniye Yolu'nun toplam uzunluğu 52 kilometre. Yolun; Kadirli-Şehir Geçişi ve Kadirli-Sumbas İl Yolu'nu oluşturan 10,6 kilometrelik kesimin 8,2 kilometrelik kesimini tamamlayıp hizmete açtık. Projemizin, 41 kilometrelik kesimi ise Kadirli-Osmaniye İl Yolu'nu kapsıyor. Artan nüfus ve trafik yoğunluğunun yanı sıra tarım ve ticaretin artmasıyla birlikte, 41 kilometrelik bu kesimi; bölünmüş yol olarak planladık, çalışmalara başladık. Yol çalışmasında bu yıl Kadirli Organize Sanayi Bölgesi yolunun 5,5 kilometrelik kesiminde bölünmüş yol faaliyetleri devam ediyor. Projemizin tamamını, 2023 yılında hizmete açmayı planladık."

Yolların geçtikleri yere üretim, istihdam, ticaret, turizm, eğitim ve kültürel katkılar sağladığını anlatan Bakanımız, tüm ulaşım modlarının birbirleriyle entegre ve uyumlu olarak yapıldığını, çevre hassasiyetine, daha az karbon emisyonuna, hızlı, güvenli ve ekonomik ulaşıma yönelik plan yaptıklarını sözlerine ekledi. 


FZ30okoXoAY_gun.jpg  
 
​​Büyült