Duyuru DetayıBAKANIMIZ KARAİSMAİLOĞLU: ''KAPADOKYA'YI ULUSAL OTOYOL HATTINA BAĞLADIK''

h1ıc.jpg


Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Nevşehir ziyareti kapsamında Nevşehir-Ürgüp (Ürgüp-Avanos Ayrımı)-Kayseri Yolu şantiyesine gelerek çalışmaları yerinde inceledi.

Bakan Yardımcımız Enver İskurt, Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Kayseri 6. Bölge Müdürümüz Erhan Özkaya'nın da yer aldığı ziyarette konuşan Karaismailoğlu; emniyetli ulaşım, konforlu seyahat yaklaşımının turizm bölgelerinde titizlikle uygulandığını belirterek, Kapadokya'yı ulusal otoyol hattına bağladıklarını söyledi.

Kapadokya'nın ülkemizin doğusu ve batısı arasında ticari ve kültürel köprü konumunda olduğunu ifade eden Bakanımız, “Aralık 2020'de hizmete açarak otoyol ağımıza eklediğimiz Ankara-Niğde Otoyolu ile Edirne'den Şanlıurfa'ya 1.230 kilometre kesintisiz ulaşım sağlıyoruz" dedi.

Karaismailoğlu, Nevşehir-Ürgüp-Kayseri Yolu'ndaki çalışmaların gelecek yıl tamamlanmasının hedeflendiğini belirterek, "Hizmete girmesiyle, ülkemizin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'ya daha hızlı, güvenli ve konforlu bir ulaşım hizmetini sağlamış olacağız." şeklinde konuştu.

Bakanımız Karaismailoğlu, Nevşehir'de Kayseri-Kırşehir Devlet Yolu, Nevşehir Şehir Geçişi Yolları, Nevşehir-Ürgüp Yolu ve Ürgüp Ayrımı Yolu, Nevşehir-Aksaray Devlet Yolu ile Kozaklı Şehir Geçişi ve Kozaklı - Yenifakılı İl Yolu'nun yapımının devam ettiğini açıkladı. 


IMG-20220724-WA0002.jpg  
 
​​Büyült
IMG-20220724-WA0004.jpg  
 
​​Büyült
IMG-20220724-WA0005.jpg  
 
​​Büyült