Duyuru DetayıKIZILCAHAMAM HASTANE FARKLI SEVİYELİ KAVŞAĞI AÇILDI

Ülkemizin en önemli doğa ve sağlık turizmi merkezlerinden Kızılcahamam ilçesinin ulaşımını rahatlatan Kızılcahamam Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ve Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu'nun katılımıyla 23 Eylül Perşembe günü halkımızın hizmetine sunuldu. Törende kamu kurum ve yüklenici firma temsilcileri de yer aldı.

KızılcahamamFotoBakan.jpg

Açılış konuşmasında; ülkemizi karayolu, havayolu, demiryolu, denizyolu ve haberleşme sektörlerinde kat be kat ileriye taşıyan yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakanımız Karaismailoğlu, 2002 ve 2020 yılları arasında, Başkentte, 9 milyar 236 milyon lirası yap-işlet-devret kapsamında olmak üzere, toplam ulaşım ve iletişim yatırım miktarının 81 milyar 763 milyon 977 bin liranın üzerinde olduğunu ve Ankara'nın hak ettiği yatırım payını aldığını ifade etti.

 “Halka hizmet Hakka hizmettir" anlayışını benimseyerek gece gündüz çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Bakanımız, “Bugün hizmete açtığımız kavşak ile, günlük ortalama 12 binin üzerinde araç geçişine sahip bu akstaki trafik yoğunluğu önemli oranda azalacaktır. Şehir içi ve transit trafik akışını birbirinden ayıran bu kavşak, hastaneye ve Kızılcahamam'a daha güvenli ulaşımı sağlarken, trafiğin kesintisiz akmasını da sağlayacak. Köprülü Kavşak ile dur-kalk ve beklemeler ortadan kalkacak. Proje sayesinde zamandan ve akaryakıttan yılda 10,5 milyon lira tasarruf sağlayacağız." dedi.

KızılcahamamFotoGM.jpg

Törende konuşan Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu da, Başkent Ankara'nın Batı Karadeniz ve Marmara'ya açılan kapısı konumunda olan Kızılcahamam'ın İstanbul ile Ankara'yı birbirine bağlayan devlet yolu güzergahında yer alması bakımından yoğun transit trafik yüküne sahip olduğuna dikkat çekti.

Uraloğlu, anayol ile Devlet Hastanesinin kesiştiği noktada inşa edilen 135 m'lik kavşak ile gidiş-geliş 4 şeritli ulaşım sağlayan Ankara-İstanbul Yolu'nda kesintisiz trafik akışı sağlanırken, şehir içi trafiğin rahatlatılarak devlet hastanesine daha hızlı ve güvenli erişim hizmetinin sunulduğunu söyledi.

Projenin ana iş kalemlerine de değinen Genel Müdürümüz, 51 bin 500 m³ toprak işi, 15 bin m3 beton, 1.150 ton betonarme demiri, 2x135 m köprü, 35 bin ton soğuk karışım, 22 bin ton bitümlü sıcak karışım imalatı yapıldığını belirtti.

Konuşmaların ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu ve protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek kavşağı hizmete açtı.


FotoAlt2.jpg  
 
​​Büyült
Kızılcahamam DEV.Hast.Kavş 11alt5.jpg  
 
​​Büyült
Kızılcahamam DEV.Hast.Kavş 1alt2.jpg  
 
​​Büyült
Kızılcahamam DEV.Hast.Kavş 8alt3.jpg  
 
​​Büyült
Kızılcahamam DEV.Hast.Kavş 9alt4.jpg  
 
​​Büyült