Duyuru DetayıSARIYER-KİLYOS TÜNELİ'NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

 GJwrNbRWwAAAHAz.jpg

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu, yapım çalışmaları devam eden Sarıyer-Kilyos Tüneli şantiyesini ziyaret etti. Yetkililerden bilgi alan Uraloğlu ziyaretinin ardından basına açıklamalarda bulundu.

“Seyahat süresi 35 dakikadan 5 dakikaya düşecek"

Sarıyer-Kilyos Tüneli'nin İstanbul'un kuzey noktalarından başlayıp Beşiktaş'a kadar uzanacağını belirten Uraloğlu, yaklaşık 8 bin 200 metrelik güzergahın 7 kilometresinin tünelle geçileceğinin altını çizdi.

Bakanımız, projenin çift tüp tünel, 2x2 toplam dört şeritli ve bin 200 metrelik viyadük ve bağlantı yollarından oluşacağını dile getirdi. Seyahat süresinin 35 dakikadan 5 dakikaya düşeceğini ifade eden Uraloğlu konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bu projeyi Kilyos'tan Kuzey Marmara Otoyolu'na bağlayacağız. Batı istikametinden, havalimanına Zekeriyaköy, Uskumruköy gibi bütün yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamış olacağız."

“Hedefimiz 2026 yılının sonuna doğru tüneli hizmete açmak"

Proje ile akaryakıttan da ciddi tasarruf sağlayacaklarını söyleyen Uraloğlu, 7/24 çalışmaların devam ettiği 7 bin metrelik tünelin yaklaşık yüzde 30'unun bittiğini, hedeflerinin 2026 yılının sonuna doğru tüneli hizmete açmak olduğunu da sözlerine ekledi.


GJwrKxGWAAAwYS3.jpg  
 
​​Büyült
Sarıyer-KilyosTüneli (2).jpg  
 
​​Büyült
Sarıyer-KilyosTüneli.jpg  
 
​​Büyült