Duyuru Detayıİs​viçre Cenevre merkezli Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) tarafından, her dört yılda bir düzenlenen “IRF Dünya Kongresi", 15-18 Ekim 2024 tarihlerinde, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı" ev sahipliğinde, İstanbul'da gerçekleşecektir. Yaklaşık yetmiş yıldır büyüme ve kalkınmanın sağlayıcıları olan karayolu sektörü ile hareketlilik bu kongrede bir araya getirilmektedir.

“Hareketliliği Güçlendirmek için Bağlanıyoruz: Herkes için Sürdürülebilir Bir Geleceğin Sağlayıcısı Olarak Yollar" teması altında gerçekleşecek olan kongrede, küresel liderler, sektörün önde gelen isimleri, akademisyenler ve kamu-özel sektör paydaşları bir araya gelerek karayolu sektörü ve hareketlilik üzerinde fikir alışverişinde bulunacaklardır. Aynı zamanda yenilikleri keşfetmek ve derinlemesine tartışmalar yapmak için bir platform olacak kongreye ilişkin detaylı bilgilere “https://irfnet.ch/event/irf-world-congress-2024/" internet adresinden ulaşılabilmektedir.

Yenilikçi fikirleri, araştırma bulgularını ve yeni teknikleri sunmak isteyen kişi ve kurumları bir araya getirmek için önemli bir fırsat sunan kongreye katkıda bulunmak isteyenler için kongre temalarıyla uyumlu, 350 kelimeyi geçmeyecek şekilde bildiri özetlerinin İngilizce olarak sunulması gerekmektedir. Bildiri özetlerinin değerlendirmeye alınması için son tarih 31 Mart 2024 olup bildiri konu başlıkları ve detaylar “https://irfnet.ch/wp-content/uploads/2024/03/Guidelines_Call-for-Abstracts_IRF-World-Congress-2024.pdf" adresinde yer almaktadır. Bildiri başvuruları ise “https://www.abstractmodule.com/2024irf/" internet adresi üzerinden yapılacaktır.