Duyuru DetayıBAKANIMIZ URALOĞLU: “YUSUFELİ MERKEZ VİYADÜĞÜ'NÜ ÖNÜMÜZDEKİ AY HİZMETE AÇACAĞIZ"

 GJmfoxHWsAAMkL8.jpg

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için gittiği Artvin ve Rize'de Arhavi Girişi Yolu, Hopa-Borçka Yolu Sanayi Girişi, Yusufeli Merkez Viyadüğü ile Ardeşen Ayder Yolu Tunca Bağlantısı'nda incelemelerde bulundu.

“Hopa'daki köprü inşaatımızı haziran ayında bitirmiş olacağız"

Doğu Karadeniz'in zorlu coğrafi yapıya sahip olduğuna vurgu yapan Bakanımız Uraloğlu, Hopa'da devam eden köprü inşaatını haziran ayında tamamlayacaklarını belirterek “Bu coğrafyayı bekleyen sizlere bizim de görevimiz hizmet etmek." ifadelerini kullandı.

Borçka'nın sahile olan ana bağlantısını gündemden çıkaracaklarını söyleyen Uraloğlu, “Bir miktar mevcut ihale içerisinde devam edeceğiz. Uygun zamanlamayla da geri kalanını ihale edeceğiz. Yani Borçka'ya kadar geri kalanın tamamını ihale etmiş olacağız." diye konuştu.

Yapımı devam eden Güreşen Köprüsü ile ilgili de bilgiler veren Uraloğlu, “Gerçekten teknolojik bir köprü, mühendislik olarak da güzel bir köprü. Karayolları Genel Müdürlüğü dönemimde de bazı problemlerle uğraştık. O problemleri çözmek zaman aldı. Çünkü orada bir baraj var, su var, zemin sıkıntıları var vesaire ama çözdük, yapıma devam ediyoruz. Tabii kıtaları geçen Türkiye, denizin altını geçen Türkiye, Güreşen Köprüsü'nde biraz geç kaldığımızın farkındayız. Bundan sonra inşallah orayı hızlandırıyoruz." dedi.

“Macahel Geçidi'nde Yapım Çalışmalarına Yakında Başlayacağız"

Camili (Macahel) Geçidi'ne de değinen Uraloğlu, projeyi onayladıklarını ve proje kapsamında yaklaşık 6 kilometrelik bir tünelin yapılacağını söyledi. Uraloğlu, “Şimdi oranın yatırım programına alınması sürecindeyiz. Macahel'deki muhtarlarımız bir heyet olarak gelmişti ben genel müdürken. Konuşmuştuk, projeyi hızlandırmıştık, bitirmiştik. Oradaki mevcut şartları tekrar gözden geçirdiğimizde bu 6 kilometrelik tünel, 4-5 kilometrelik de bağlantı yolunu yatırım programına aldırmakta biraz zorlanıyoruz. Malum biliyorsunuz bir deprem yaşadık. Ondan önce pandemi yaşadık, bu zorluklar var. Arkadaşlarımız orada tünelli bir alternatif üzerinde çalışıyorlar. Sizlerin de görüşünü alarak, Artvin'in yöneticilerinin hepsinin görüşlerini alarak orayı daha yapılabilir kılarsak inşallah onun da projesi uzun zaman almaz. Hızlıca bitirir, hemen onu da yatırım programına alır yürürüz diye düşünüyoruz. Yok olmadı, zaten elimizde halihazırda proje var. Onu biraz daha yakın takip edeceğiz ve şu önümüzdeki süreçte de inşallah yapım çalışmalarına başlayacağız." dedi.

“Yusufeli Merkez Viyadüğü'nü önümüzdeki ay hizmete açacağız"

Artvin ziyareti kapsamında son olarak Yusufeli ilçesine geçen Bakanımız, Yusufeli Merkez Viyadüğü'nde incelemelerde bulundu. Uraloğlu, “685 metre uzunluğunda 147 metre ayak yüksekliğinde, itme sürme dediğimiz bir köprü ve Türkiye'de kendi sınıfında önemli köprülerden bir tanesi. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde bu köprüyü bitirerek hizmete açmış olacağız. Yusufeli'nin hizmetine vermiş olacağız. Hayırlı, uğurlu olsun" şeklinde konuştu. 


GJldAzKXgAAgVC3.jpg  
 
​​Büyült
GJldAzLW8AA52Ao.jpg  
 
​​Büyült
GJliQRKWwAIGrzu.jpg  
 
​​Büyült
GJliQRMX0AADtcr.jpg  
 
​​Büyült
GJliQRNXwAA9vHa.jpg  
 
​​Büyült
GJmfoxAXgAAjI4c.jpg  
 
​​Büyült
GJmfoxBWgAATSVn.jpg  
 
​​Büyült
GJmfoxBWsAA0fQu.jpg  
 
​​Büyült
GJnADmzWMAM20x-.jpg  
 
​​Büyült