Duyuru Detayı

RİZE'DE YARALAR SARILIYOR


Rize'de Çarşamba günü yaşanan sel felaketinin ardından bölgeye intikal eden Bakanımız Karaismailoğlu ile Genel Müdürümüz Uraloğlu, selden etkilenen bölgelerdeki incelemelerini sürdürüyor.

-Çalışmalar aralıksız sürüyor

Felaketin ilk anlarından itibaren çalışmaların başladığını ve aralıksız devam ettiğini kaydeden Bakanımız Karaismailoğlu, “Felaketin ilk anlarından itibaren diğer bakan arkadaşlarımızla birlikte bölgeye intikal ettik. Olağanüstü bir durum var. Devletimiz, hükümetimiz tüm imkanlarıyla burada, burayı en kısa sürede eski haline getireceğiz" ifadelerini kullandı.


IMG-20210717-WA0003.jpg


- “Ana yollar bakımından ulaşıma kapalı yolumuz yok"


Rize'de yaşanan sel felaketinin ardından Muradiye, Güneysu, Madenli ve Büyük köylerine geçmiş olsun dileklerinde bulunup hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet dileyen Bakanımız Karaismailoğlu, şunları söyledi:

 

“Ana yollar bakımından hasarlı yollarımız var ama ulaşıma kapalı yolumuz yok. Arkadaşlarımız, buradaki tüm ekipler,  ekipmanları ile birlikte canla başla çalışıyorlar. En kısa sürede afetin izlerini ortadan kaldırmak için bütün arkadaşlarımızla birlikte canla başla çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

Can kayıpları dışında her şeyin telafi edilebilmesinin mümkün olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, en kısa zamanda afetin izlerini kaldırmak için büyük bir gayret gösterildiğinin belirterek, bu tarz afetlerde bir daha bu kadar hasar olmaması için ne gerekiyorsa yapılacağının altını çizdi.


IMG-20210717-WA0006.jpg


- Selin sürüklediği moloz, taş ve çamur aralıksız devam eden çalışmalarla temizleniyor


 Bakanımız Karaismailoğlu, 6 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından, tüm ekiplerin seferberlik ruhuyla hareket ettiğini ve yaraların hızlı bir şekilde sarıldığını kaydetti. Selin sürüklediği moloz, taş ve çamurun aralıksız devam eden çalışmalarla temizlenerek ev ve iş yerlerinde oluşan hasarın giderildiğini belirten Karaismailoğlu, kapanan ana yolların ve köy yollarının açılması çalışmalarının başarıyla devam ettiğini ve ulaşımda sorun olmadığı bilgisini paylaştı.