Duyuru Detayı

YOLLAR TÜRK MİLLİ KOMİTESİ 2023 DÜNYA TÜNEL KONGRESİ’Nİ TÜRKİYE’DE DÜZENLEMEK İÇİN ADAY OLDU

En önemli amaçlarından biri, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izlemek ve desteklemek, teknik birikimi değerlendirmek ve yaymak olan Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK), Dünya Tünel Kongresi’ni Cumhuriyetimizin 100. yılı 2023’te Antalya’da düzenlemeye aday oldu. 

 ​
 ​             Kongre ve 49. Genel Kurul (ITA-AITES World Tunnel Congress 2023 and 49th General Assembly) için Uluslararası Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Birliği’ne gerekli başvuruyu yapan YTMK, 1994 yılından bu yana Uluslararası Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Birliği’nin ulusal üyesi konumunda. 

               Birliğin en önemli çalışmalarından “Dünya Tünel Kongreleri” her yıl farklı ülkelerin seçkin şehirlerinde düzenlenirken, önemli paydaşların bir araya gelmesi sağlanıyor. 

            2005 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte organizasyonu İstanbul’da başarıyla düzenleyen YTMK, ülkemizde dünyanın ilgi ile izlediği, ileri teknoloji gerektiren çok önemli projelerin hayata geçirildiği 15 yıllık süre içerisinde, ülkemizdeki ve diğer dünya ülkelerindeki tünel projelendirme ve yapım teknolojisindeki değişim ve gelişmeleri de yakından takip etti.  

           Türkiye, 16 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilecek Uluslararası Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Birliği’nin Genel Kurulu’nda, organizasyonun ev sahipliğini yapmak için Yunanistan ile yarışacak. 

            Organizasyonu ülkemize taşıyabilmek için 2016 yılından bu yana yoğun çalışmalarını sürdüren YTMK, Karayolları Genel Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurum-kuruluşlar ve konunun uzmanları ile yakın iş birliği yapıyor. 

              Adaylık süreci ile ilgili yürütülen çalışmalar http://www.wtc2023turkey.org adresinden takip edilebileceği gibi, çalışmalara Facebook, Twitter, Linkedln, Instagram hesapları ve YouTube kanalı aracılığıyla da erişim sağlanıyor. 

           2023 Dünya Tünel Kongresi’nin Türkiye’de yapılması için sektörde yer alan uzmanlarımızın vereceği destek ülkemiz için büyük önem taşıyor. Bu kapsamda, YTMK etkinliklerinin adaylık web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilerek paylaşımların değerlendirilmesi (beğenilmesi / yorum yapılması / paylaşım yapılması) ve olası önerilerin YTMK ile paylaşılması hususunda tüm paydaşlarımızın desteğini beklemekteyiz.

Adaylıkla ilgili web sitesi adresi ve sosyal medya hesapları:
Facebook: WTC 2023 Turkey
Twitter: WTC 2023 Turkey 
Linkedln: WTC 2023 Turkey
Instagram: wtc2023turkey
YouTube: WTC 2023 Turkey