Duyuru Detayı

ITA-AITES Dünya Tünel Kongresi 2023 ve 49. Genel Kurulu

          Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK), 1994 yılında Uluslararası Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Birliği'ne (ITA-AITES), ulusal üye olmuş ve bugüne kadar ITA-AITES nezdinde ülke temsilcisi olarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. ITA-AITES'in en büyük organizasyonu olan ve her yıl farklı ülkelerin seçkin şehirlerinde düzenlenen “Dünya Tünel Kongreleri"dir.

 

            En önemli amaçlarından birisi, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izlemek ve desteklemek, teknik birikimi değerlendirmek ve yaymak olan Komitemiz, yine devam eden bu zaman diliminde ülkemizde ve diğer dünya ülkelerindeki tünel projelendirme ve yapım teknolojisindeki değişim ve gelişmelerden haberdar olmak ve bilgi paylaşımını sağlamak için, ITA-AITES WORLD TUNNEL CONGRESS 2023 and 49th GENERAL ASSEMBLY"ın (ITA-AITES Dünya Tünel Kongresi 2023 ve 49. Genel Kurulu) Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılında Antalya'da yapılması için aday olmuştur.

 

            16 Eylül 2020 tarihinde Kuala Lumpur / Malezya'da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Tünel ve Yer Altı Yapıları Birliği'nin Genel Kurulu'nda, Atina / Yunanistan ile birlikte Antalya / Türkiye “ITA-AITES Dünya Tünel Kongresi 2023 ve 49. Genel Kurulu"na ev sahipliği yapmak için yarışacaktır.

 

            Bu organizasyonu ülkemize taşıyabilmek için Yollar Türk Milli Komitesi, 2016 yılından bu yana yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdürmekte olup Karayolları Genel Müdürlüğü başta olmak üzere söz konusu etkinliğe destek verecek tüm kurum-kuruluşlar ve konunun uzmanları ile iş birliği yapmaktadır. Adaylığa ilişkin web sitesi hazırlanmış olup http://www.wtc2023turkey.org adresinden erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca sosyal medyadan da adaylık çalışmalarını yürütebilmek için Facebook, Twitter, Linkedln, Instagram hesapları ve YouTube kanalı açılmıştır.

 

           Komitemizin adaylığını desteklemek adına, aşağıda adresleri verilen adaylık web sitesi ve sosyal medya hesaplarından etkinliğin sürekli takip edilerek paylaşımların değerlendirilmesi (beğenilmesi / yorum yapılması / paylaşım yapılması) önem arz etmektedir.

           

 

Adaylıkla ilgili web sitesi adresi ve sosyal medya hesapları:

Web Sitesi: http://www.wtc2023turkey.org

Facebook: WTC 2023 Turkey

Twitter: WTC 2023 Turkey

Linkedln: WTC 2023 Turkey                                                                      

Instagram: wtc2023turkey                                                                           

YouTube: WTC 2023 Turkey ​