Duyuru Detayı

INTERTRAFFIC 2019 FUARI KAPILARINI AÇTI

Intertraffic İstanbul 2019 Fuarı, 10 Nisan Çarşamba günü yapılan açılış töreni ile kapılarını ziyaretçilere açtı. Ulusal ve uluslararası alanda üst düzey bürokratların, yetkililerin ve sektör temsilcilerinin katıldığı fuarın açılışında konuşan Abdulkadir URALOĞLU, dünyadaki enerjinin yaklaşık yüzde 25'inin karayollarında kullanıldığını belirterek, yaptıkları çalışmalarla akıllı ulaşım sistemlerini yollara entegre ettiklerini söyledi. Fuarın üç kıtayı ilgilendirdiğine değinen URALOĞLU, Türkiye'de onuncusu düzenlenen organizasyonun sektörü bilimsel ve üretim anlamında bir araya getirerek önemli katkı sağladığını ifade etti.


'Yol medeniyettir' yaklaşımıyla konforlu ulaşım ve güvenli ulaşım sağlamaya çalıştıklarını söyleyen URALOĞLU, Türkiye'de yük ve yolcu taşımacılığının yüzde 90'ının karayolları üzerinden yapıldığını sözlerine ekleyerek, "Bu bize ciddi bir sorumluluk getiriyor. Esasında bir taraftan bu yükün de biraz alınması bizi rahatlatacaktır. Alternatif ulaşım sistemlerinin devreye girmesiyle de o anlamda ciddi mesafeler kat ettik" şeklinde konuştu.


Fuar kapsamında düzenlenen "Trafik Güvenliği ve Yönetimi" konulu oturuma konuşmacı olarak katılan Karayolları Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Dairesi Başkanı Gençağa KARAKAŞ, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Fuarda ayrıca; Akıllı Ulaşım, Yol Güvenliği, Otopark Çözümleri, Altyapı, Trafik Yönetim ve Intertraffic İstanbul 2019 kategori ödülleri sahiplerine verildi. Üç gün sürecek olan fuar 12 Nisan Cuma günü son bulacak.