Duyuru Detayı

TRANSİST 2018 İSTANBUL ULAŞIM KONGRESİ VE FUARI DÜZENLENDİ

Transist 2018 İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı 8-10 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN'ın açılışını yaptığı etkinliğe katılan Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU, 'Mega Şehirlerde Ulaşım Planlama: Trafik Sıkışıklığı ve Talep Yönetimi' konulu panelde konuştu.


Günümüzde kentlerin hızla artan trafik yoğunluğunun trafik konusunda dünyada meydan gelen gelişmeleri ve yeni teknolojileri takip etmeye ve akıllı çözümler üretmeye zorunlu kıldığını söyleyen URALOĞLU, yürütülen çalışmaların İstanbul trafiğinde yaşanan sorunların azaltılmasına önemli katkı sağlayacağını belirtti.


Karayolları Genel Müdürlüğü olarak karayolu altyapılarının oluşturulması ve trafiğe hizmet eden sistemlerin tesis edilmesinin önemine değinen URALOĞLU, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve 1. Çevre Yolu ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 2. Çevre Yolu'nun ardından Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de kapsayan 400 km'lik Kuzey Marmara Otoyolu'nun tüm kesimlerinin tamamlanmasıyla, ulaşım altyapısının hizmet seviyesinin artacağını ifade etti.

URALOĞLU; 242 km'si İstanbul sınırları içerisinde kalan otoyolun, hizmete açılmış olan İstanbul Havalimanı ile Asya Yakasının İstanbul şehir içi trafiğine karışmadan bağlantısını sağladığını da hatırlatarak, transit trafiğin İstanbul şehir içi trafiğine karışmadan kıtalar arası geçiş yapma imkanı ile ulusal ve uluslararası ulaşım talebinin en üst düzeyde karşılanmış olacağını sözlerine ekledi.