Duyuru DetayıYALOVA OTOGAR KAVŞAĞI KÖPRÜSÜ VE BAĞLANTI YOLLARI TAMAMLANARAK HİZMETE SUNULDU

Yalova şehir trafiğini rahatlatmak ve kuzey-güney aksında yol standardını yükseltmek amacıyla inşa edilen Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları 26 Ocak Perşembe günü Bakanımız Adil Karaismailoğlu ve Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu'nun katıldığı törenle hizmete sunuldu.

2023.01.26YalovaOtogarKavşağı (4).jpeg

Törende bir konuşma yapan Bakanımız Karaismailoğlu, Yalova ilinin hem sanayi hem de tarım alanında yükselen bir değer olduğunu kaydederek, Marmara ve Ege bölgeleri arasında ana ulaşımı sağlayan kuzey-güney yönlerinde uzanan karayolu bağlantıları ile önemli bir kavşak noktası konumunda bulunduğunu belirtti.

“Yalova'yı İstanbul'a adeta kapı komşusu yaptık"

Yalova'nın ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkında olduklarını dile getiren Karaismailoğlu, “Tüm projelerimizi yakinen takip ediyoruz. İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü ile Yalova'yı İstanbul'a adeta kapı komşusu yaptık. Yalova'yı gemi inşa sanayi merkezlerinden biri yaptık. Bugün, büyük bir memnuniyetle milletimizin hizmetine sunduğumuz Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları da kentin kuzey-güney aksında bulunan ve ulaşımdaki önemini artıran, karayolu bağlantılarını güçlendiren bir yatırım oldu." ifadelerini kullandı.

“Kesintisiz ulaşımı sağladık, seyahat güvenliği ve trafik konforunu artırdık"

25 metre platform genişliğine sahip Yalova Otogar Köprülü Kavşağı ile bin 600 metre uzunluğunda bağlantı kolları ve 33 metreyi aşan uzunluğa sahip köprü inşa ettiklerini belirten Karaismailoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yalova Hastanesi, Yalova Emniyet Müdürlüğü, Otogar ile yapılması planlanan Alışveriş Merkezi nedeniyle söz konusu kesimde artacak trafik hacminin önlemini şimdiden aldık, kesintisiz ulaşımı sağladık, seyahat güvenliği ve trafik konforunu artırdık."

“Yalova'nın gelişen ulaşım ağıyla turizm, ticaret ve üretim faaliyetleri daha da üst seviyelere çıkacak"

Bakanımız Karaismailoğlu, Yalova'nın ulaşım ve iletişim altyapısını güçlendirmeye ve geleceğe hazırlamaya devam ettiklerinin altını çizerek, “Milletimize sunduğumuz eserlerimizin yanı sıra yapımı devam eden diğer projelerimiz de hayata geçtiğinde Yalova'nın gelişen ulaşım ağıyla turizm, ticaret ve üretim faaliyetleri daha da üst seviyelere çıkacak. Yalovalının mutluluğuna yol açacak." dedi.

2023.01.26YalovaOtogarKavşağı (3).jpeg

Uraloğlu: “Yalova'nın karayolu bağlantılarını güçlendiren yeni yatırımlar hayata geçirildi"

Törende konuşan Genel Müdürümüz Uraloğlu ise özellikle İstanbul-İzmir Otoyolu'nun hayata geçirilmesiyle; İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi metropollerle kapı komşusu haline gelen Yalova'nın güneydeki turizm merkezlerine olan yakınlığı ile stratejik konumunu ve kapasitesini önemli ölçüde artırdığını kaydetti.

Yalova'nın karayolu bağlantılarını güçlendiren yeni yatırımları hayata geçirerek şehirdeki ekonomik faaliyetlere ivme kazandırdıklarını belirten Uraloğlu, Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları tamamlayarak hizmete sunduklarını söyledi.

“Yaklaşık 15 bin ton bitümlü sıcak karışım kaplama imalatı yapıldı"

Uraloğlu, projenin ana iş kalemleri kapsamında; 106 bin metreküp toprak işi, 6 bin metreküp beton, 800 ton demir, 24 bin 300 ton plentmiks alttemel ve temel, yaklaşık 15 bin ton bitümlü sıcak karışım kaplama imalatı yapıldığını sözlerine ekledi. 

Bin 600 m uzunluğunda bağlantı yolları ve 33,2 m uzunluğundaki tek köprü şeklinde inşa edilen Yalova Otogar Köprülü Kavşağı; 25 m platform genişliğine sahip olup, trafiğe bitümlü sıcak karışım kaplamalı olarak hizmet verecek. ​​


2023.01.26YalovaOtogarKavşağı (2).jpeg  
 
​​Büyült
2023.01.26YalovaOtogarKavşağı (2).jpg  
 
​​Büyült
2023.01.26YalovaOtogarKavşağı (5).jpeg  
 
​​Büyült
2023.01.26YalovaOtogarKavşağı.jpeg  
 
​​Büyült
2023.01.26YalovaOtogarKavşağı.jpg  
 
​​Büyült
2023.01.26YalovaOtogarKavşağıproje (2).jpg  
 
​​Büyült
2023.01.26YalovaOtogarKavşağıproje (3).jpg  
 
​​Büyült
2023.01.26YalovaOtogarKavşağıproje.jpg  
 
​​Büyült