Duyuru DetayıGEMLİK'İN YOL AĞI YENİMAHALLE FARKLI SEVİYELİ KAVŞAĞI İLE GÜÇLENDİ ​

Bursa Gemlik'te hızlı, güvenli ve konforlu ulaşım imkanı sağlayan Gemlik-Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı ve Bağlantı Yolları 26 Ocak Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu, milletvekilleri, kamu kurumları ve yüklenici firma temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

20230126Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağıİçfoto.jpg

“Gemlik'in ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkındayız"

2023 yılının ilk günlerinde de Bursa'da 7 ayrı karayolu projesinin açılışını yaptıklarını, TEKNOSAB Kavşağı'nın da temelini attıklarını hatırlatan Bakanımız Karaismailoğlu, Gemlik'in ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkında olduklarını bu sebeple Gemlik – Armutlu Yolu üzerindeki Gemlik Yenimahalle yol ayrımında bin 75 metre uzunluğundaki Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı'nı inşa ettiklerini ifade etti.

“Karayolları, uluslararası pazarlarda rekabet avantajının elde edilmesi için kritik önemdedir"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesindeki en önemli hizmet kollarından karayolu taşımacılığının, en vazgeçilmez ulaşım modlarından biri olduğunu belirten Karaismailoğlu, “Hem uluslararası hem de yurt içi yük ve yolcu taşımacılık faaliyetlerinde kilit bir rol oynar. Lojistik sistemin kılcal damarı olarak hayati bir fonksiyon üstlenir. Karayolları, çağın ihtiyaçlarına uygun inşa edilmiş projeler sayesinde ülkelerin çehresini aydınlattığı gibi uluslararası pazarlarda rekabet avantajının elde edilmesi için de kritik önemdedir." ifadelerini kullandı.

“Dünya çapındaki eserleri yalnızca ülkemizin değil, dünyanın da hizmetine sunduk"

Dünya çapındaki eserleri 20 yıl gibi kısa bir sürede tamamlayarak yalnızca ülkemizin değil, dünyanın da hizmetine sunduklarını söyleyen Karaismailoğlu; Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim, Osmangazi ve 1915 Çanakkale köprüleri ile İstanbul-İzmir, Ankara-Niğde ve Kuzey Marmara otoyolları gibi özellikle ileri teknoloji gerektiren büyük ölçekli karayolu eserleri sayesinde ülkemizi uluslararası koridora çevirdiklerini aktardı.

20230126Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağıİçfoto (2).jpg

Törende konuşan Genel Müdürümüz Uraloğlu, İstanbul, Bursa, İzmit kesişimindeki limanların bölgede lojistik üs oluşturduğunu ve Gemlik'in ülkemizin en büyük serbest bölgelerinden birine sahip olması sebebiyle ilçenin hızla geliştiğini, bölgede ortaya çıkan ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacak ve gelişimini destekleyecek karayolu yatırımlarının hayata geçirildiğini ifade etti.

“Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında hizmet verecek"

Gemlik – Armutlu Yolu üzerinde bulunan Gemlik Yenimahalle yol ayrımında, 1.075 metre uzunluğunda inşa edilen Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı'nın toplam uzunluğunun 950 metrelik bağlantı yolları ile birlikte 2.025 metreye ulaştığını belirten Uraloğlu, trafiğe bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında hizmet vereceğini de sözlerine ekledi.

Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı ve Bağlantı Yolları'nın platform genişliğinin 12 metre ile 19 metre arasında olduğunu, can, mal ve aynı zamanda trafik güvenliğinin de sağlandığını söyleyen Uraloğlu, önümüzdeki süreçte projeleri hızla bitirerek açılışlara devam edeceklerini ifade etti.

Proje hakkında teknik bilgiler de aktaran Uraloğlu; 25 bin metreküp toprak işi, 100 ton betonarme demiri, 1000 metreküp beton, 4 bin 500 metreküp taş duvar, 140 bin metrekare Geogrid Donatılı Duvar, 20 bin ton Plentmiks Alttemel ve Temel, 14 bin ton Bitümlü Sıcak Karışım imalatı yapıldığını ifade etti. 


20230126Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı (2).JPG  
 
​​Büyült
20230126Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı (3).jpg  
 
​​Büyült
20230126Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı (4).jpg  
 
​​Büyült
20230126Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı (6).jpg  
 
​​Büyült
20230126Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı (8).jpg  
 
​​Büyült
20230126Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı.JPG  
 
​​Büyült