Duyuru DetayıKARAİSMAİLOĞLU VE URALOĞLU KARAYOLLARI ÇALIŞANLARIYLA İFTAR PROGRAMINDA BULUŞTU

9bebb116-7e10-41fc-9f54-ed1608af98cd.jpg

Bakanımız Karaismailoğlu ile Genel Müdürümüz Uraloğlu, 15 Nisan Cuma akşamı düzenlen iftar programında Antalya 13. Bölge Müdürlüğü çalışanları ile bir araya geldi. Programda konuşan Bakanımız Karaismailoğlu, Türkiye'nin dört bir yanında  ekip olarak yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek, son 20 yıldır ülkemizin dört bir noktasında, özellikle karayollarında çok büyük bir mücadele verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini söyledi.

Bakanlık olarak 20 yıl içerisinde 170 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını bildiren Karaismailoğlu, Çanakkale Köprüsü gibi gıpta ile bakılan dünyanın en uzun asma köprüsünü Türkiye Cumhuriyeti ve dünyanın hizmetine sunduklarını; 28 bin 600 kilometreye çıkarılan bölünmüş yollar sayesinde ülkemizdeki trafik kazalarında yüzde 80'e varan azalma sağlandığını belirtti. Güvenli, kontrollü yollar sayesinde yıllık 12 bin can kurtardıklarını sözlerine ekleyen Karaismailoğlu, “Artık dünyanın en iyi mühendislik projelerini yapıyoruz, dünyanın en büyük teknolojik işlerini yapıyoruz. O yüzden bütün gelişmekte olan ülkeler Türkiye'ye gelip bilgi, beceri ve tecrübelerimizden faydalanmak istiyorlar. Bizim de en büyük hedefimiz dünyanın gelişmiş ekonomileri içinde yer almak. O yüzden bu güçlü altyapıyla beraber hiçbir eksik yok. Projelerimizi hazırladık. Hızlı bir şekilde çalışıyoruz. Antalya-Alanya arasındaki otoyol ihalesini de yaz aylarında yapacağız." diye konuştu.

Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu da 72 yıldır Karayollarının Türkiye'ye güzel hizmetler yaptığını ve bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bu yıl kar mücadelesinde büyük bir gayret gösterdiklerini belirten Uraloğlu, “Önümüzde daha çok yapacak işimiz var. Antalya dediğimiz zaman aklımıza sahil, deniz geliyor. Ama kar mücadelesi, Toroslar ve biraz daha kuzeyinde yoğun bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımızın çalışmaları sayesinde ciddi bir sıkıntı yaşamadık." açıklamasında bulundu.

Uraloğlu, Mübarek Ramazan ayında iftar vesilesiyle bir araya geldikleri ve çalışmalarda gayret gösteren çalışma arkadaşlarına teşekkür etme fırsatı buldukları için mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.


73278aec-b5ea-4b4f-8f6d-a140f4f2de4f.jpg  
 
​​Büyült
ad8dd973-8d0d-42ad-9e5f-43518a518ab1.jpg  
 
​​Büyült