Duyuru DetayıBEKİRPAŞA OTOYOL KAVŞAĞI - D-100 BAĞLANTI YOLU SAKARYA'DA HİZMETE AÇILDI

içfoto2023.04.27BekirpaşaYolu.jpg

TEM Otoyolu üzerinden Sakarya'ya alternatif ve yüksek standartlı ulaşım imkanı sağlayacak Bekirpaşa Otoyol Kavşağı - D-100 Bağlantı Yolu, 27 Nisan Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu, milletvekilleri, kamu kurumları ve yüklenici firma temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

“Sakarya'nın İstanbul ve Kocaeli'yle olan bağlantısını yüksek standartlı yeni bir yolla güçlendirdik"

2003 yılından bu yana Sakarya'nın ulaşım ve iletişim altyapısına 84 milyar liranın üstünde yatırım yaptıklarını dile getiren Bakanımız Karaismailoğlu, Akyazı'dan başlayan Kuzey Marmara Otoyolu aracılığıyla Sakarya'nın ülkemizin en önemli sanayi ve ticaret merkezleri olan İstanbul ve Kocaeli'yle olan bağlantısını yüksek standartlı yeni bir yolla güçlendirdiklerini hatırlattı.

TEM Otoyolu'ndan şehir merkezine bağlantı sağlayan Bekirpaşa Otoyol Kavşağı'nın da Sakarya'da başarıyla hayata geçirilen önemli projelerden biri olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, “Bekirpaşa Otoyol Kavşağı, 98 metrelik kavşak köprüsü ve 3,1 kilometrelik bağlantı yollarından oluşuyor. Proje kapsamında ayrıca, bölgede 2,6 km uzunluğunda bölünmüş yol standardında inşa edilen D-100 Bağlantı Yolu'nun 1,2 kilometrelik bölümünü bitirerek hizmete sunuyoruz. Böylece, toplam 6 kilometre uzunluğundaki Bekirpaşa Otoyol Kavşağı- D-100 Bağlantı Yolu projesinin 4,5 kilometrelik kesimini tamamladık." dedi.

“TEM Otoyolu üzerinden Sakarya'ya alternatif ve yüksek standartlı ulaşım imkanı tesis ettik"

Köprülü kavşak, gişeler ve bağlantı yollarından oluşan Bekirpaşa Otoyol Kavşağı ile TEM Otoyolu üzerinden Sakarya'ya alternatif ve yüksek standartlı ulaşım imkanı tesis ettiklerini söyleyen Karaismailoğlu; D-100 Bağlantı Yolu'nun, TEM Otoyolu ile D-100 Devlet Yolu arasında bölünmüş yol bağlantısını sağlayacağını ifade etti.

Bakanımız, Karapürçek-Akyazı Yolu ve yapım çalışmaları süren Ormanköy-Akyazı-Dokurcun Yolu'yla; Sakarya-Mudurnu-Ankara aksına TEM Otoyolu'ndan ve D-100 Devlet Yolu'ndan bağlantının da mümkün olacağını sözlerine ekledi.

Törende konuşan Genel Müdürümüz Uraloğlu, “Ülkemizin önemli uluslararası yol güzergahı TEM Otoyolu üzerinde inşa ettiğimiz Bekirpaşa Otoyol Kavşağı ve D-100 Bağlantı Yolu'nu açılış merasimi vesilesiyle bir arada bulunuyoruz. Yerelden gelen talebi bütün Karayolcu arkadaşlarımızla karşıladık, kavşağımızın ve bağlantı yolumuzun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Projenin ana iş kalemleri kapsamında; 440 bin metreküp toprak işi, 4.800 metreküp demirli beton, 1.270 ton demir, 120 bin ton plentmiks temel ve alttemel, 72 bin ton bitümlü sıcak karışım imalatı yapıldı.

 

 


2023.04.27BekirpaşaYolu (2).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.27BekirpaşaYolu (3).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.27BekirpaşaYolu (4).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.27BekirpaşaYolu (5).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.27BekirpaşaYolu.jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.27BekirpaşaYolu.jpg  
 
​​Büyült