Duyuru DetayıAYDIN - DENİZLİ OTOYOLU'NDA İMZALAR ATILDI

 

Aydın – Denizli Otoyolu'nun 14 Ocak 2021 tarihinde imzalanan Uygulama Sözleşmesi'nin ardından, projenin finansmanına yönelik anlaşmalar da 30 Aralık Perşembe günü tamamlandı ve Yap-İşlet-Devret Modeli ile ihale edilen projenin Uygulama Sözleşmesi bugün itibarıyla yürürlüğe girmiş oldu.  

Yapım çalışmaları devam eden 163 kilometre uzunluğundaki Aydın-Denizli Otoyolu'nun tamamlanmasıyla, Ege Bölgesi'nin iki önemli merkezi Aydın ve Denizli arasında otoyol konforuyla seyahat imkanının yanı sıra Kapıkule'den başlayıp, İstanbul üzerinden Marmara ve Ege Bölgeleri'ni kat ederek Akdeniz'e ulaşacak kesintisiz otoyol ağı tesis edilecek. 

Bölgenin en önemli ihracat merkezi konumundaki İzmir Limanı'na Denizli üzerinden sanayi ve tarım ürünlerinin daha kısa sürede nakledilmesi; Pamukkale, Efes, Didim, Kuşadası gibi önemli turizm merkezlerine kolay ulaşım sağlanacak.  

Ayrıca, güvenli ve konforlu karayolu ulaşımı sayesinde, İstanbul-İzmir ve İzmir-Aydın Otoyolları yol kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilerek, etkin kullanılacak.​


3alt.jpg  
 
​​Büyült
alt1.jpg  
 
​​Büyült
alt2.jpg  
 
​​Büyült