Duyuru DetayıBEYŞEHİR TRAFİĞİ ÇEVRE YOLU İLE RAHATLADI


IMG-20211102-WA0271.jpg

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu, yapımı tamamlanan Beyşehir Çevre Yolu'nun açılış törenine katıldı. Törende konuşan Bakanımız Karaismailoğlu, pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığının öngördüğü tedbirleri alarak yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini belirtti.

Tarım, ticaret ve endüstrinin büyüyen ilçesi Beyşehir'in karayolu trafiğini rahatlatan Beyşehir Çevre Yolu'nun 8,3 kilometre uzunluğa sahip olduğunu anlatan Karaismailoğlu; projede 5 adet hemzemin kavşak, 14 adet kutu menfez ve 2 adet alt geçidin yer aldığını söyledi.

Karaismailoğlu, projeye ilişkin şunları kaydetti:

“Beyşehir Çevre Yolumuzun platform genişliği 26 metredir. Dört şeritli çevre yolumuz, Konya-Beyşehir-Derebucak-Antalya Yolu'nun Beyşehir geçidini rahatlatacaktır. Aynı zamanda, bölgenin transit karayolu geçişini ilçe dışına alarak, daha güvenli, daha hızlı ve konforlu ulaşıma kavuşuyoruz."

Projenin hayata geçmesiyle trafik yoğunluğu ve beklemeler ortadan kalkacak"

Projenin hayata geçmesiyle trafik yoğunluğu ve beklemelerin ortadan kaldırılacağının altını çizen Bakanımız, “Böylece zamandan 3,8 milyon lira, akaryakıttan 500 bin lira olmak üzere yıllık 4,3 milyon lira tasarruf sağlayacağız. 202 ton karbon emisyon azalımı sağlayacak çevre yolumuz aynı zamanda, göller yöremizin turizmine de ciddi anlamda canlılık katacaktır." diye konuştu.

Törende konuşan Genel Müdürümüz Uraloğlu, Konya-Beyşehir-Derebucak-Antalya Yolu'nun Beyşehir ilçesi içerisinden geçen kesiminde yaşanan trafik yoğunluğunu rahatlatmak amacıyla Beyşehir Çevre Yolu'nun inşa edildiğini söyledi.

“Beyşehir geçişinin daha rahat ve kısa sürede kat edilmesi sağlandı"

Projenin teknik detayları hakkında bilgiler veren Uraloğlu; ana iş kalemleri kapsamında 1 milyon 135 bin metreküp toprak işi, 14 bin 500 metreküp beton, 620 ton betonarme demiri, 11 bin metreküp taş duvar, 203 bin ton temel ve alttemel, 105 bin ton bitümlü sıcak karışım, 4 bin metrekare yatay işaretleme, 290 metrekare düşey işaretleme, 5 bin metre otokorkuluk imalatının gerçekleştirildiğini açıkladı.

“Yolun bölge ve ilçeye önemli katkıları var"

Yolun bölgeye ve ilçeye önemli katkıları olduğunu belirten Uraloğlu, “Proje ile bölgedeki transit trafik şehir merkezinin dışına alınarak yol kullanıcılarına hızlı, güvenli ve konforlu ulaşım imkânı sunulmuş; Beyşehir geçişinin daha rahat ve kısa sürede kat edilmesi sağlanmıştır." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Beyşehir Çevre Yolu, vatandaşların hizmetine sunuldu. 


1beyşehir.jpg  
 
​​Büyült
2beyşehir.jpg  
 
​​Büyült
3abeyşehir.jpg  
 
​​Büyült
3beyşehir.jpg  
 
​​Büyült