Duyuru Detayı

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAYRAMDA TEYAKKUZ HALİNDE OLACAKIMG-20210719-WA0018.jpg


Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye genelindeki dokuz günlük Kurban Bayramı tatili süresince vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak ve acil durumlara müdahalede bulunmak üzere; ülke geneline yayılmış 18 Bölge Müdürlüğü, 119 Bakım Şube Şefliği, 15 Tünel Bakım İşletme Şefliği ve 24 Otoyol Bakım İşletme Şefliğinde 768 nöbetçi memur personel ile yolların güvenliğini sağlıyor.


-KGM; Bin ekip, 5 bin 383 personel, bin 513 makine 7/24 esasına göre görev yapacak


Sorumluluk ağlarında bulunan 68 bin 577 kilometrelik yolda yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı; Türkiye genelinde 1005 ekip, 5 bin 383 personel, bin 513 makine ile 7/24 esasına göre görev yapan Karayolları Genel Müdürlüğü, trafik güvenliğini tehlikeye sokabilecek her duruma anında müdahale ediyor.


-Trafikte Uyulması Gereken Hususlara Dikkat


Taşıt trafiğinin yoğunlaştığı, uzun mesafelere bağlı olarak seyahat sürelerinin attığı yollarda sürücülerin dikkat etmesi gereken hususlar şöyle:


 • Araçların hızı; yük, görüş, yol ve hava durumuna göre ayarlanmalı,

  Trafik işaret ve işaretçilerine uyulmalı, şerit ihlali yapılmamalı,

  Emniyet kemeri takılmalı,

  Yolda sık mola verilmeli ve dinlenilmeli,

  Yorgun ve uykusuz yola çıkılmamalı,

  Direksiyon başında cep telefonu ile görüşme, sigara içme gibi dikkat dağıtıcı davranışlardan kaçınılmalı ve görevlilerin ikazlarına uyulmalıdır.


 

 -Sürücülerimiz, yola çıkmadan önce yol durumu hakkında bilgi edinebilirler


 Karayollarında Kurban Bayramı nedeniyle Ankara-Kırıkkale, İstanbul-İzmit, Eskişehir-Bursa, Afyon-Kütahya, Denizli-Muğla, Uşak-İzmir, Trabzon-Rize, Akçay-Balıkesir, Aydın-Kuşadası, Elazığ-Malatya, Elazığ-Diyarbakır, Adana-Osmaniye akslarında yoğun trafik akışı bekleniyor. Bu nedenle, vatandaşların güvenli bir şekilde seyahatlerini sonuçlandırabilmeleri adına mutlak suretle temel trafik kurallarına uymaları önem taşıyor.

 

Sürücüler yola çıkmadan önce Karayolları Yol Danışma Biriminin 0 312 449 91 99 ve 449 86 60 no.lu telefonlarını, ücretsiz Alo 159 hattını arayabilir veya ww.kgm.gov.tr adresinde yer alan "Güzergâh Analizi" programını ve "Yol Durumu" sayfalarını kullanarak güncel yol durumu hakkında bilgi edinebilirler.

 

Karayolları Genel Müdürlüğü olarak mutlu, huzurlu, acısız, kayıpsız bir bayram temenni ediyor; tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı kutluyoruz.