Duyuru Detayı

BAKANIMIZ KARAİSMAİLOĞLU ZONGULDAK'TA

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu Zonguldak'ta devam eden ulaştırma yatırımlarını incelemek üzere 26 Şubat Cuma günü kente bir ziyaret gerçekleştirdi.

 Bakanımız; Zonguldak-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu üzerindeki Mithatpaşa Tünelleri yapım şantiyesinde yaptığı açıklamada, ulaşımın tüm modlarında ortaya koyulan projelerle Türkiye'nin lojistik süper güç haline geldiğini, üretken ekonomisi ve çalışkan insanıyla bütünsel kalkınmaya omuz veren Zonguldak'ta ise her daim yatırımlara kararlılıkla devam edildiğini vurguladı.

2021ZonguldakIC.jpg 

Son on dokuz yılda 6 bin 101 km'lik bölünmüş yol ağının, 28 bin 200 km'nin üzerine çıktığını ifade eden Bakanımız Karaismailoğlu, '' Bin 714 km olan otoyol ağımızı, 3 bin 523 kilometreye yükselttik. Toplam 389 kilometre uzunluğunda tam 3 bin 469 adet köprü yaptık. Viyadüklerimizi de sayarsak toplam sayı 9 bin 436'ya, uzunluk ise 700 kilometreye ulaşıyor. Geçit vermeyen dağları tünellerle, derin vadileri viyadüklerle aşarak insanımızın can ve mal güvenliğini tesis ederek tünel sayımızı, 83'ten 435'e yükselttik. 50 km olan tünel uzunluğumuzu ise 590 km'ye çıkardık.'' dedi.

Proje kapsamında 2 adet köprülü kavşak ve 13 adet çift tüp tünelin yer aldığını belirten Karaismailoğlu; tamamlanan tünellerin Aslankayası, Mithatpaşa-1 ve Mithatpaşa-2 olduğunu, T-0 Tüneli'nde ise çalışmalara devam edildiğini ve Zonguldak'ın şehir içi trafiğini de ilgilendiren bu önemli projenin 2025 yılında hizmete sunulacağını sözlerine ekledi.