Duyuru Detayı

Ulusal ve uluslararası güncel standartlara, son teknolojik gelişmelere, uygulama ve araştırmalardan elde edilen tecrübelere göre yeniden düzenlenerek hazırlanan “Karayolu Teknik Şartnamesi (2023)" 27.12.2023 tarih ve 211002 sayılı Genel Müdürlük OLUR'u ile yürürlüğe girmiştir.

Şartnamenin bu basımının elektronik versiyonuna “www.kgm.gov.tr" internet sayfamızın altındaki “Hızlı Menü" veya sağ üstteki “Hızlı Erişim"de bulunan “Deney Başvurusu/Teknik Yayınlar" sekmesine tıklayarak veya e-devlet üzerinden Karayolları Genel Müdürlüğü hizmetleri için arama yapıldığında “Ar-Ge Laboratuvar Hizmetleri ve Teknik Yayın Portalı" isimli uygulama üzerinden erişilebilmektedir.

E-devlet uygulamasından yayınlara erişim için “Teknik Yayın Portalı" uygulama menüsünden ilk girişte abone olunması gerekmektedir. Bundan sonra yapılacak Şartname revizyonlarının güncel hallerine bu adresten erişilebilir. Şartnamenin sözleşme eki olacağı yapım işi ihalelerinde, isteklilerin teklif tarihi itibariyle Şartnamenin güncel versiyonlarını yine bu adresten kontrol etmeleri gerekmektedir.

Karayolu Teknik Şartnamesi (2023) basılı kitap olarak ücreti karşılığında Karayolları Vakfı (KAV)'ndan temin edilebilecektir.​