Duyuru Detayı1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ “YAPIM METODOLOJİSİ" KATEGORİSİNDE YILIN EN BAŞARILI PROJESİ SEÇİLDİ

 

Dünya Mühendislik tarihi açısından kilometre taşı sayılabilecek ilklere sahip 1915 Çanakkale Köprüsü, Uluslararası Yol Federasyonu tarafından her yıl verilen Global Başarı Ödüllerinde “Yapım Metodolojisi" kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

 çanakkaleÖdülFotoİÇFOTO.jpg

Dünya çapında yol ağlarının gelişimini teşvik etmek ve desteklemek amacıyla kurulan Uluslararası Yol Federasyonu (IRF Global), her yıl düzenlediği 'IRF Global Başarı Ödülleri' ile altyapı teknolojilerinin gelişmesini sağlayan mükemmel ve yenilikçi projeler ile bu alanda çalışan başarılı isimleri seçiyor. Bu yıl 31 Ekim-3 Kasım tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenen etkinlikte; Yapım Metodolojisi' kategorisinin büyük ödülüne yapım ve işletim süreçleri tüm dünyada ilgiyle takip edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu layık görüldü. 

 

Çoklu finansman yapısı ile dünyada sayılı projeler arasına giren ve bugüne kadar 13 Global finans ödülünün daha sahibi olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu, mühendislik özellikleri açısından ilkleri bünyesinde barındırıyor. ​


ÇanakkaleÖdülFoto11.jpg  
 
​​Büyült
çanakkaleÖdülFoto22.jpg  
 
​​Büyült
çanakkaleÖdülFoto4.jpg  
 
​​Büyült
çanakkaleÖdülFoto5.jpg  
 
​​Büyült
çanakkaleÖdülFoto7.jpg  
 
​​Büyült