Duyuru Detayı

ANKARA - KAHRAMANKAZAN YOLU ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu ve beraberindeki heyet, Ankara-Kahramankazan Yolu çalışmalarını inceledi.

2021-02-19KahramankazanYoluBak.ZytİÇ.jpg

Kış şartlarının bütün ağırlığıyla kendini hissettirdiği günlerde 68 bin kilometrelik kara yolu ağı üzerinde 13 bin personel ve 12 bin araçla, karla, kışla mücadele ettiklerini; bütün yol ağını ulaşılabilir kılmak ve trafiği açık tutmak için tüm personelin özveriyle çalıştığını söyleyen Bakanımız Karaismailoğlu, 440 karla mücadele merkezinde bütün çalışmaların anlık izlenerek tam bir koordinasyon sağlandığını belirterek, Türkiye genelinde ciddi bir aksaklık bulunmadığının altını çizdi.

Geçen yıl çok büyük projeleri hayata geçirdiklerini hatırlatarak, 2021 yılına yaptıkları hızlı geçişle Ankara için de çok önemli gelişmeler olacağı bilgisini veren Adil Karaismailoğlu, "Kızılcahamam Tüneli'ni Cumhurbaşkanımızın katılımıyla görkemli bir törenle Ankaralıların hizmetine sunacağız. Bunun gibi Nallıhan Yolu'nun da geçtiğimiz hafta ihalesini yaptık. Onu da en kısa sürede sonuçlandırıp bu bağlantıyı kısa zamanda bitirip Ankaralıların hizmetine sunacağız." diye konuştu.

Bakanımız, Kahramankazan Yolu projesinde 14 kilometreyi daha tamamlayarak 2021 yılı içinde 17 kilometreye ulaşacaklarını ve kavşakları bitireceklerini ifade etti.

2021-02-19KahramankazanYoluBak.ZytİÇ2.jpg

Güzergahın standar­dının yükseltilmesi ile, yerleşim bölgesi geçişlerinde ve dönüşlerde tra­fik yoğunluğundan kaynaklanan kaza riski ortadan kaldırılarak, tali yol bağlantı noktalarının köprülü kavşaklarla transit geçişe uygun hale ge­tirilmesi amaçlanıyor.  

28,4 km'lik projede, şerit ilavesi ve kavşak düzenlemelerinin tamamlanmasıyla, güzergâhtaki trafik yoğunluğu rahatlatılacak, güvenli ulaşım tesis edilecek ve transit trafiğin bölgeden geçişinde yaşanan ge­cikmeler ortadan kaldırılacak.