Duyuru DetayıNURDAĞI-GAZİANTEP YOLU'NUN TEMELİ ATILDI

 

Nurdağı-Gaziantep Devlet Yolu'nun yapım çalışmaları 1 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilen temel atma töreni ile başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu'nun katıldığı törende bürokrat, kamu kurumları, yüklenici firma temsilcileri ve vatandaşlar hazır bulundu.

iç foto.jpg

“Çok daha güvenli, konforlu ve hızlı erişim imkânı tesis edeceğiz"

Törende konuşan Bakanımız Adil Karaismailoğlu, son 20 yılda Gaziantep'in ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 20 milyar 305 milyon lira yatırım yaptıklarını, 2003'te 116 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 433 kilometreye yükselttiklerini belirtti.

Nurdağı-Gaziantep Devlet Yolu'nun tamamlanıp hizmete sunulmasıyla çok daha güvenli, konforlu ve hızlı erişim imkânı tesis edeceklerinin altını çizen Karaismailoğlu, “Bölgede ulaşım hizmeti sağlayan otoyol ve devlet yolu arasında ulaşımın daha dengeli dağılmasını sağlayarak, trafik yoğunluğunu rahatlatacağız" ifadelerini kullandı.

“Toplam 115 milyon TL tasarruf edilecek"

Karaismailoğlu; mevcut durumda 60 dakikaya kadar çıkan güzergâhı 30 dakikaya düşüreceklerini, zamandan 68 milyon TL, akaryakıttan 47 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 115 milyon TL tasarruf edeceklerini aynı zamanda karbon salınımını da 9 bin 586 ton azaltacaklarını sözlerine ekledi.

Uraloğlu: “Nurdağı-Gaziantep Yolu'nda trafik konforunu artırıyoruz"

Törende konuşan Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu ise, “Bölgedeki ağır taşıt trafiğinin Mersin ve İskenderun Limanlarına ulaşımındaki ana arterlerden olan yol; 53,7 km uzunluğunda, 2x2 şeritli, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında projelendirilerek yapım çalışmalarına başlanmaktadır." dedi.

Proje hakkında teknik bilgiler paylaşan Uraloğlu, proje kapsamında 3 milyon metreküp toprak işi, 15 bin metreküp demirli beton, 1.650 ton betonarme demiri, 20 ton öngerme çeliği, 955 bin ton plentmiks alttemel ve temel, 640 bin ton bitümlü sıcak karışım, 50 km oto korkuluk imalatı yapılacağı bilgisini paylaştı. Genel Müdürümüz, Nurdağı-Gaziantep Devlet Yolu'ndaki çalışmaların tamamlanarak hizmete sunulmasıyla bölgede daha güvenli, konforlu ve hızlı erişim imkanı tesis edilerek, Gaziantep'in ulaşım standardının yükseltileceğini sözlerine ekledi. 


indir (1).jfif  
 
​​Büyült
indir (2).jfif  
 
​​Büyült
indir (3).jfif  
 
​​Büyült