Duyuru DetayıBATMAN HASANKEYF YOLU'NDA BÖLÜNMÜŞ YOL BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLANIYOR

 WhatsApp Image 2023-11-18 at 18.41.52 (1).jpeg

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu, Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek ve Karayolları Genel Müdürümüz Ahmet Gülşen ile birlikte katıldığı Batman programı kapsamında Batman-Hasankeyf Yolu'nda incelemelerde bulundu.

“Bölünmüş yolumuzun 9 kilometrelik kesimini de inşallah bitireceğiz"

Uraloğlu, toplam 39,4 kilometre uzunluğundaki Batman Hasankeyf Yolu'nun kalan 9,6 kilometrelik bölümünün de yapımına başlanarak, Batman ile Hasankeyf arasında bölünmüş yol bütünlüğünün sağlanacağının müjdesini verdi. Uraloğlu, “9 kilometrelik kesimi eksik kalmıştı. Şimdi burada çalışmaları Batman'dan başlayıp bölünmüş yolumuzun 9 kilometrelik kesimini de inşallah bitireceğiz. Bu sene için mevsim şartlarının müsaade ettiği bütün günler çalışacağız. Önümüzdeki sene burayı bitirerek yoğun yerleşimin olduğu, Batman'ın imar sınırları içerisinde kalan kesimi trafiğe açmış olacağız." ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-11-18 at 18.41.52.jpeg

Güzergâhın yapılması ile yaya ve trafik güvenliği artacak

Batman Hasankeyf Yolu'ndaki çalışmaların tamamlanmasıyla bu kesimde  bölünmüş yol bütünlüğü sağlanacak.

Ayrıca, Batman ile Organize Sanayi Bölgesi arasında mevcut haliyle sathi kaplamalı bölünmüş yol olarak hizmet veren 6,6 kilometrelik yolun üstyapısı, bitümlü sıcak karışım kaplamalı hale getirilerek Batman OSB güzergâhında hızlı, güvenli ve konforlu ulaşım hizmeti sunulacak.

Toplamda yıllık 80 milyon lira tasarruf edilecek

Yapım çalışmaları başlatılan kesimlerin tamamlanması ile zamandan 54 milyon lira, akaryakıttan 26 Milyon lira olmak üzere yıllık toplam 80 milyon lira tasarruf edilecek. Ayrıca yıllık egzoz emisyon salınımı 3.247 ton azaltılacak.