Duyuru Detayı131. MAKİNE TEMEL KURSU BAŞLADI

        131. Dönem Makine Temel Kursu, Karayolları Genel Müdürümüz Ahmet Gülşen, Genel Müdür Yardımcımız Ahmet Sağlam, Daire Başkanlarımız, Makine ve İkmal Dairesi Başkanlığı personelimiz ve kursiyerlerimizin katılımıyla 5 Eylül Salı günü başladı.

20230509TemelKursuGMİçFoto.jpg

Açılışta konuşan Genel Müdürümüz Gülşen, Makine Temel Kursu'nun Karayolları Genel Müdürlüğünün kuruluşundan bu yana düzenlendiğini belirterek, makine mühendisleri ve teknikerlerinin kurum çalışmalarına dahil olmasındaki önemine dikkat çekti.  

1950'lere kadar insan gücü ile sürdürülen çalışmaların yerine makineli çalışma programının uygulanmasıyla karayolu ağının standardının artırıldığını ifade eden Gülşen, kamu gücünün yanında özel sektörün de gelişiminin sağlandığını söyledi.

Yol yapımının yanı sıra yolların her zaman açık kalmasını sağlayan bakım çalışmalarının eksiksiz yürütülmesinde güçlü bir makine parkının önemli rol oynadığına değinen Genel Müdürümüz, Makine Temel Kursları ile konusunda uzman personel yetiştirdiklerini belirtti.   

Personelin önceki kuşak Karayolcular gibi önemli sorumluluklar üstleneceklerini vurgulayan Gülşen, kursiyerlerden Karayolları Teşkilatının sahip olduğu birikimden faydalanarak kurs sürecini verimli şekilde geçirmelerini, bilgi ve deneyimlerini mutlaka paylaşmalarını istedi.

Genel Müdürümüz Ahmet Gülşen ve beraberindeki heyet, açılış töreninin ardından yeni alınan araçları ve atölye çalışmalarını inceledi. 


20230509TemelKursuGMAltFoto.jpg  
 
​​Büyült