Duyuru Detayı

     Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Anadolu Yakası İstanbul-Edirne yönünde otoyol üzerinde güvenlik amaçlı çelik konstrüksiyon TAK'lar tesis edilecek, tesis edilen TAK'ların altından 4 şeritli araç geçişi sağlanacak şekilde çalışmalar tamamlanacak ve yol trafiğe açılacaktır. 

     Yukarıda bahsedilen çalışmalar 23.09.2017 tarihi Cumartesi günü saat 22:00'de başlayacak olup, 07.11.2017 tarihi Salı günü saat 22:00'de tamamlanacak şekilde planlanmış olup çalışmaların bu tarihten önce bitirilebilmesi için yoğun çaba sarfedilecektir. Çalışmaların devamı süresince trafik her iki yönde birer şerit kapatılarak 3'er şerit üzerinden sağlanacaktır.

   Çalışmalar sırasında meydana gelecek trafik yoğunluğundan sürücülerin, mağdur olmamaları için alternatif güzergahları (Avrasya Tüneli, 15 Temmuz Şehitler ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri) kullanmaları uygun olacaktır. 

    Söz konusu çalışmalar esnasında gerekli olan tüm emniyet tedbirleri alınacak ve trafik işaretlemeleri yapılacaktır. Sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerekmektedir.