Duyuru Detayı

"Ülkem İçin Dünyam İçin Ben de Varım" Eğitim Programı (23-24 Mayıs 2017)

Kurumumuzda çalışan engelli personelin ekip çalışması yöntemleri ile engellerden sıyrılıp birbirlerine kenetlenmesini ve bireysel güçlerini tam olarak ortaya koyabilmelerini amaçlayan "Ülkem İçin Dünyam İçin Ben de Varım" Eğitim Programı, 23-24 Mayıs 2017 tarihlerinde Genel Müdürlüğümüz Küçük Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir. 


Eğitim Şubesi Müdürlüğünce organize edilerek Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürlüğünün eğitici desteği ile gerçekleştirilen eğitim programına, Genel Müdürlüğümüz Birimlerinden 17 kişi, Karayolları 4. Bölge Müdürlüğünden 26 kişi, Akköprü Atölye Müdürlüğünden 2 kişi, Ulaştırma XIII. Bölge Müdürlüğünden (Bolu) 2 kişi ve Bolu PTT Başmüdürlüğünden 1 kişi olmak üzere toplam 48 kişi katıldı.


Genel Müdür Yardımcımız Sayın Uğur Kenan ADİLOĞLU tarafından yapılan açılışa Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürlüğünden Huri KAŞIKÇI, Emine ERMİŞ, Sibel KARABACAK ile Program ve İzleme Dairesi Başkanı Kamuran YAZICI, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Ayhan ÇİFTÇİ ve Eğitim Şubesi Müdürlüğü çalışanları katıldı.


​Düzenlenen eğitim programında; Aile Nedir/Yapısı, Aile İçi İletişim, Etkili İletişim, Stres Yönetimi, Engelli Hakları, Kurumsal Hizmetler/Kadın Hakları,  Yaşam Süreci, Yetişkinlik Dönemi ve Sorunları, Duygu ve Duygu Fonksiyonları, Öfke Yönetimi, Tükenmişlik ve Baş Etme Mekanizmaları konularına yer verilmiştir.