Duyuru Detayı

2. KARAYOLLARI, KÖPRÜLER VE TÜNELLER İHTİSAS FUARI ANKARA'DA DÜZENLENDİ

      Bu yıl ikincisi düzenlenen Karayolları, Tüneller ve Köprüler İhtisas Fuarı, “Mega Projeler” teması ile 24-26 Mayıs tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleştirildi.

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle düzenlenen fuarın ev sahipliğini Yollar Türk Milli Komitesi üstlendi. Kamu, özel sektör, üniversite ve sivil toplu kuruluşlarının bir araya geldiği organizasyonun açılışını Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN ve Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL yaptı.

 

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği fuarda konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN; 14 yılda ulaştırma, denizcilik ve haberleşme alanında 340 milyar liralık yatırım yapıldığını belirtti. Türkiye'nin son 14 yılda çok mesafe aldığını belirten ARSLAN, 6 bin 100 kilometreden 25 bin 350 kilometreye çıkarılan bölünmüş yol uzunluğunun her gün arttığını kaydetti. 8 bin kilometrelik sıcak asfaltın 21 bin 500 kilometrenin üstüne çıkarıldığını ifade eden ARSLAN, tünel uzunluğunun bugün itibarıyla 350 kilometre olduğunu, bu yıl 60 kilometrenin üzerinde tünel yapımının hedeflendiğini dile getirdi.

 

Fuar, sektörde faaliyet gösteren tüm kişi ve kuruluşlara, sektörün ihtiyacı olan en son teknolojileri görme ve inceleme olanağı sundu.