Voleybol Faaliyetleri

     

                                                                      KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SPOR KULÜBÜ

 

    Kulübümüz 1991 Yılında Kuruldu. Futbol ve Bayan Voleybol’la Spora başlanıldı. 1991-1998 Yıllarında Futbol ve Bayan Voleybol Takımlarımız ile mücadele eden kulübümüz, 1998 Yılında Bayan Voleybol Takımının Deplasmanlı 2. lige çıkması ve  her iki takımın getirmiş olduğu ekonomik zorluklar nedeniyle  Futbol takımını kapatarak, Bayan Voleybol Takımları ile spora devam edildi.

 

    Bu güne kadar A takım, Genç Takım, Yıldız Takım, Küçük Takım ve Minik Takım olarak Bayan Voleybol Takımları olarak müsabakalara katıldık.  Ankara müsabakalarında Genç, Yıldız ve Küçük Takımlarımız derecelere girdiler.

 

 

 

Sn. Genel Müdürümüz M.Cahit TURHAN Genç Kızlarımıza

Ankara 1. Kupasını verirken.

 

 

 

 

Yöneticilerimiz ve Genç Kızlarımız

 

 

 

 

Genç, Yıldız ve Küçük Kızlarımız Kupaları ile,

 

 

 

    Artık Karayolları Spor Kulübü bir ekol ve okul olma yolunda yoluna devam etmektedir.  Şu anda Karayolları alt yapısından yetişmiş kızlarımız; Birinci Lig takımlarında ve  İkinci Lig Takımlarında oynamaktadır.

 

    Mesleki anlamda Karayolları Genel Müdürlüğü nasıl bir okul gibi ülkemize uzman insanlar yetiştiriyorsa, Spor Kulübümüzde Voleybol de bir okul gibi sporcular yetiştirmeye devam etmektedir.

 

 

         GENEL DURUM:

 

    2009 -2010 Sezonunda Spor Kulübümüz Bayan Voleybol Branşında A Takım (2. Lig), Genç Kızlar, Yıldız Kızlar, Küçük Kızlar ve Minik Kızlar kategorisinde müsabakalara katılacaktır.  

 

         Genç Kızlar:       (1992 ve daha küçük doğumlular)

 

         Yıldız Kızlar :    (1994 ve daha küçük doğumlular)   

 

         Küçük Kızlar:    (1996 ve daha küçük doğumlular):

 

         Minik Kızlar :     (1998 ve daha küçük doğumlular):

 

    2000 ve daha küçük doğumlu kızlarımız da Spor Okulumuzda yetişmektedir. Bu grupları istediğimiz seviyeye getirebilirsek ileride bu kızlarımızla daha büyük başarılar yaşayacağımıza inanmaktayız.

 

    Spor Kulübümüzün amacı, Karayolları Genel Müdürlüğünün toplumumuz da bulunan saygın yerini, spor camiasında da sağlamaktır.  

 

    A Takımımızın mücadele ettiği 2. lig de rakiplerimizin maddi imkanları bizden kat be kat fazladır. Ancak, alt yapı çalışmalarımızın sürekliliği, kendi kulübümüzden yetiştirdiğimiz sporcularla mücadele etmemiz, kulübümüzün salon ve diğer imkanlarımızla biz de diğer eksikliklerimizi gidermekteyiz.

 

 

 

A Takımımız: Tuğba, Esra, Gözde, Kübra, Meral, Asuman

                                          Sağdan Sola :  İrada, Yeliz, Pınar, Gülcin, Beril.

 

 

    Takımlarımızın Ankara dışındaki faaliyetlerinde; Bölge Müdürlüklerimizin, Şube Şefliklerimizin göstermiş olduğu yakın alaka ve yardımlar göz ardı edilemez. Bu itibarla, Bölge Müdürlerimize ve tüm Bölge çalışanlarımıza spor camiası adına şükranlarımız sunarız.

 

    Kulübümüzün kurulduğu günden bugüne kadar destek ve yardımlarını esirgemeyen Genel Müdürlüğümüz ve Atölye Müdürlüğümüz çalışanlarına ve Yol-İş Sendikası 1. No lu Şubesine teşekkürler ederiz.