Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
SharePoint

Skip Navigation LinksKresTanitimKurallar

 
 
 
 
Sevgili Velilerimiz,

Anaokulu olarak bizler, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim  verebilmenin yanısıra, eğitim hedeflerimizi de her geçen gün biraz daha yükseltmek amacındayız. 

Bu doğrultuda;verdiğimiz eğitimin amacına tam olarak ulaşabilmesi için okul-çocuk-aile üçgeninde gerçekleştirilecek işbirliğinin  önemli olduğuna inanmaktayız.

Okulumuzdaki eğitimin aksamaması, çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri için siz değerli velilerimizle okul kurallarımızı bir kez daha paylaşmak istedik. 

 • Her yaş grubun günlük olarak uyguladığı bir programı vardır.Program içindeki tüm etkinlikler aynı öneme sahiptir. Okula geliş saatleri düzensiz olan çocuklarımız bazı etkinlikleri kaçırmakta ve  sonraki etkinliklerdeki katılım performansını da düşürmektedir. Birlikte olduğu grup arkadaşları da olumsuz etkilenmektedir. Bu nedenle çocuklarımızın her gün zamanında ve düzenli olarak okula gelmesi büyük önem taşımaktadır.
 • Velilerimiz çocuklarımızın güvenliği açısından sabah nöbetçi öğretmene teslim etmeleri;akşam da nöbetçi öğretmenden teslim almaları önemlidir.
 • Eğitim programımızın aksamaması ve gruptaki diğer çocuklarımızın güvenliği açısından velilerimizin, sınıf öğretmenlerini girişte veya sınıf içinde uzun süre kalmamaları gerekmektedir. Çocuklarımız ile ilgili önemli konuları görüşmek için grup uzmanından ayrıca bir randevu alınmalı, acil konular için ise okul idaresine bilgi verilmesi gerekmektedir.


ÖZBAKIM, SAĞLIK, HİJYEN 

 • Çocuklarımız sınıflarına girerken, temizlik ve hijyen açısından ayakkabılarını değiştirerek yedek ayakkabılarını giymektedir. Okulda bulunan yedek ayakkabılarının onların rahat hareket edebilecekleri ve aynı zamanda kendilerinin rahatlıkla giyebilecekleri özellikte olması(pandif ya da spor ayakkabı vb)  türde ayakkabı giymeleri uygundur.  Çünkü bu tür ayakkabılar özellikle oyun saatlerinde çocukların daha rahat ve güvenli olmasını sağlamaktadır.
 • Okulumuzun steril olabilmesi için ziyaretcilerimizin içeriye girerken galoş giyilmesi gerekmektedir.
 • Çocuklarımıza temiz, rahat hareket edebilecekleri kıyafetleri giydirmek, onların özbakım becerilerinde bağımsız olmalarını desteklemesi sebebiyle önemlidir. Düğmesi ve fermuarı rahat kapanmayan giysileri giymeleri halinde çocuklarımız özbakım becerilerini kazanmakta zorlanmaktadır.
 • Çocuklarımızın bütün giysilerine asetat kalemi ile ad-soyadın yazılması gerekmektedir.
 • Ateşli veya bulaşıcı hastalığı olan çocuklarımızın diğer çocuklarımızın sağlığını da düşünerek hastalıkları süresince evlerinde dinlenmeleri, hastalığı geçtikten sonra da sağlık kuruluşundan alacağı “okula devam etmesinde sakınca yoktur” raporunu getirdikten sonra okula devam etmesi toplumsal duyarlılığın bir gereği olarak beklentimizdir.
 • Okulda, gün içerisinde ateşi çıkan veya herhangi bir hastalığı tespit edilen çocuğumuzun velisi ile bağlantı kurularak okuldan alınması sağlanmaktadır. 
 • Sağlık kurallarının çocuklarımıza öğretilmesi konusunda velilerin de bizlere yardımcı olması temizlik alışkanlıklarını kazandırmamız açısından çok önemlidir. Çocuklarımızın düzenli olarak banyo yapmaları, kıyafet ve iç çamaşırlarının temiz olması, tırnak, kulak temizliklerinin düzenli olarak yapılması ve takip edilmesi gerekmektedir.
 • Çocuklarımızın okula gelirken tehlike yaratacak delici,kesici,yakıcı gibi bir eşya yada kıymetli ziynet eşyası( kolye, küpe, bilezik vb.)takılarak gönderilmesi yasaktır.Velilerimizin bu konuda dikkatli davranmaları gerekmektedir.
 • Çocuklarımızın güvenliği açısından; anne-baba ve “Acil durum başvuru formunda” belirttiğiniz 3. şahıs dışında çocuğunuzu okuldan almaya gelecek kişiyi okul idaresine mutlaka bildirmeniz gerekmektedir
    

Anlayış ve duyarlılığınız için teşekkür ederiz.