Duyuru DetayıTARİHİ DEVELİOĞLU KÖPRÜSÜ'NDE YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu, 30 Eylül Perşembe günü Akyurt'ta gerçekleşecek açılış töreni öncesinde, Kalecik ilçesindeki Tarihi Develioğlu Köprüsü'nde incelemelerde bulundu.

FAgz_nbXMAQ_Boz.jpg

Burada bir açıklama yapan Bakanımız Karaismailoğlu, Bakanlık olarak Türkiye'nin dört bir noktasında önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, "Karayolları Genel Müdürlüğümüzün sorumluluğunda olan tarihi köprülerimize sahip çıkarak, onları yenileyerek hayata kazandırıyoruz. Böylelikle tarihimize ve kültürümüze sahip çıkıyoruz." dedi.

Kızılırmak Nehri üzerindeki Tarihi Develioğlu Köprüsü'nün uzunluğunun yaklaşık 140 metre, genişliğinin de 3,6 metre olduğu bilgisini veren Karaismailoğlu, Selçuklular döneminde yapılan köprüde 7 göz bulunduğunu, yenileme çalışmalarında bütün gözlerin açığa çıkarıldığını söyledi.

Bakanımız, söz konusu projelerle tarihi değerleri, kültüre ve yaşama kazandırdıklarına işaret ederek, bu projelerle birlikte Türkiye'ye hizmetlerini sürdüreceklerini bildirdi.

cb62bb32-b3d8-4219-8be0-c01566223123.jpg