Duyuru DetayıAĞRI-HAMUR-TUTAK-PATNOS YOLU'NDA ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR


FACqRwCVgAE3723.jpg


Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu, Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Yolu şantiyesinde kontrol ve incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından açıklamada bulunan Bakanımız Karaismailoğlu, yaptıkları yatırımlarla ülkenin her köşesine dokunduklarını ifade ederek, hayatı kolaylaştıracak alt ve üstyapı çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

 

“Devam eden 9 karayolu projemizin toplam bedeli 1 milyar 700 milyon lirayı aşıyor"

 

Ülke genelindeki başarılara, hak ettiği yatırımları alan Ağrı ilinin de ortak olduğunu aktaran Karaismailoğlu, “Ağrı'nın bölünmüş yol uzunluğunu 17 kilometreden alıp, 22 kat artırarak 386 kilometreye çıkardık. Ağrı il genelinde, tüm yol ağı içindeki bölünmüş yol oranını yüzde 75'e yükselttik. Ağrı'da toplam uzunluğu bin 250 metreyi bulan tam 20 köprü yaparak hizmete açtık. Ağrı il genelinde devam eden 9 karayolu projemizin toplam bedeli 1 milyar 700 milyon lirayı aşıyor." dedi.

 

“Toplam 79 kilometrelik yol hattının 36 kilometresini trafiğe açtık"

 

Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Yolu hakkında da bilgiler veren Bakanımız, yolun Doğu Anadolu Bölgesi'ni, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne bağlayan Kuzey-Güney aksının önemli bir parçası olduğunun altını çizdi. Toplam 79 kilometrelik yol hattının 36 kilometresini trafiğe açtıklarını sözlerine ekleyen Karaismailoğlu, yol üzerinde toplamda 302 metre uzunluğunda 3 adet köprü yapımının da tamamlandığını kaydetti.  

Bakanımız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Yolu'nun 6 ila 15. kilometreleriyle birlikte, 36 ila 44. kilometreleri arasındaki bölümlerin yapım ihalesini tamamladık. Proje kapsamında Tutak Viyadüğü ile birlikte, 100 metre uzunluğunda Hamur Köprüsü de bulunuyor. Tutak Viyadüğümüz, 9 ayaklı, 8 açıklıklı maksimum ayak yüksekliği 40 metredir. 2021 iş programımız dahilinde Tutak Viyadüğü ile ilgili toprak işleri ve sanat yapılarında çalışıyoruz. Yolumuzda, yapımı süren 42 kilometrelik bölümü de hizmete açarak 79 kilometrelik hattı tamamlayacağız. Yolun tamamını önümüzdeki yıl bugünlere kalmadan açmayı planlıyoruz."​


5-614da0e6e7d5b.jpeg  
 
​​Büyült
FACqP-QVIAECf-D.jpg  
 
​​Büyült
FACqQyXVEAQ_VdL.jpg  
 
​​Büyült
FACqSo5VUAEoF-U.jpg  
 
​​Büyült
FADEYvgUcAkA2H7.jpg  
 
​​Büyült