Duyuru DetayıBEYPAZARI-NALLIHAN BÖLÜNMÜŞ YOLU'NUN TEMELİ ATILDI

Ankara'da Beypazarı-Nallıhan Bölünmüş Yolu'nun yapım çalışmaları 15 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen temel atma töreni ile başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu'nun katıldığı törende bürokrat, kamu kurumları ve yüklenici firma temsilcileri hazır bulundu.

BeypazarıNallıhanTemelatmaİçFotoBakan11.jpg

Törende konuşan Bakanımız Adil Karaismailoğlu, bütünsel kalkınma için ülkenin dört bir yanında ulaştırma yatırımlarını hayata geçirdiklerini ifade ederek, Başkentin iki güzel ilçesi olan Beypazarı ve Nallıhan arasındaki karayolu ulaşımını bölünmüş yol standardında, çok daha emniyetli, hızlı ve konforlu bir şekle dönüştüreceklerini belirtti.

Ankara'da yol ağının yüzde 60'a yakınının bölünmüş yol standardında yapıldığını vurgulayan Bakanımız, Ankara'nın ulaşımı ve iletişimi için yaklaşık 81 milyar 764 milyon liralık yatırım yapıldığının altını çizdi. Karaismailoğlu, bugün toplam proje bedeli 5 milyar 549 milyon lira olan 29 adet karayolu yatırımının devam ettiğini, Beypazarı-Nallıhan Bölünmüş Yolu'nun da bu projeler arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

Proje ile Ankara'nın iki önemli ilçesinin bölünmüş yol konforuyla bağlanacağını bildiren Bakanımız, projeye ilişkin bilgilerin yanı sıra yapım çalışmaları devam eden Çayırhan Köprüsü ve bağlantı tünelleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

Karaismailoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Beypazarı-Nallıhan Bölünmüş Yolumuz tamamlandığında kesintisiz güvenli ulaşım imkânının yanında, bölgenin tarihi, turistik ve ekonomik hayatına canlılık kazandıracak. Ulaşım süresi 14 dakikaya inecek. Böylece bir yılda zamandan 5 milyon lira, akaryakıttan 4 milyon lira olmak üzere toplam 9 milyon liralık tasarruf sağlayacağız. Yıllık karbon emisyon azaltımı da 1.524 ton olacak."

​​BeypazarıNallıhanTemelatmaİçFotoGM22.jpg

Törende konuşan Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu ise Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinin aynı zamanda Ankara'dan Güney Marmara ve İstanbul'a alternatif ulaşım imkanı sağlayan güzergahta yer aldığını belirterek, proje hakkında şunları söyledi: “Önemli sanayi kuruluşlarının da bulunduğu bölgede artan trafik ihtiyacını karşılamak amacıyla 59 km uzunluğunda iki gidiş iki geliş toplam dört şeritli projelendirilen Beypazarı-Nallıhan Yolu'nda daha önce yapılan çalışmalarla 30,6 km'lik kesim bölünmüş yol haline getirilmiştir. Çayırhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli'nin yer aldığı 5 km'lik kesimde çalışmalar devam ederken, bugün gerçekleştirdiğimiz törenle kalan 23,4 km'lik kesimin de yapımına başlanmaktadır."

Çalışmaların tamamlanmasıyla Beypazarı ile Nallıhan arasındaki bölünmüş yol bütünlüğünün sağlanacağını sözlerine ekleyen Genel Müdürümüz Uraloğlu, proje sayesinde; trafik kazalarının önüne geçilerek vatandaşlarımıza daha güvenli, daha hızlı ve daha ekonomik bir ulaşım imkanı sunulacağının altını çizdi.

Konuşmaların ardından Bakanımız Adil Karaismailoğlu ve Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu ile protokol üyeleri ilk harcı dökerek yolun yapım çalışmalarını başlattı.


BeypazarıNallıhanTemelatmaİçFoto1.jpg  
 
​​Büyült
BeypazarıNallıhanTemelatmaİçFoto2.jpg  
 
​​Büyült
BeypazarıNallıhanTemelatmaİçFoto3.jpg  
 
​​Büyült
BeypazarıNallıhanTemelatmaİçFoto5.jpg  
 
​​Büyült
BeypazarıNallıhanTemelatmaİçFotoPrj.jpg  
 
​​Büyült
BeypazarıNallıhanTemelatmaİçFotoPrjHarita.jpg  
 
​​Büyült