Duyuru DetayıANKARA-KAHRAMANKAZAN YOLU

SARAY, AYDIN VE YAZIBEYLİ KAVŞAKLARI TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

Şehir merkezi ve sanayi bölgelerini birbirine bağlarken seyahat konforunu da artıran Ankara-Kahramankazan Yolu Saray, Aydın ve Yazıbeyli Kavşakları 9 Eylül Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu ile kamu kurumları ve yüklenici firma temsilcilerinin katıldığı törenle hizmete açıldı.


11121.jpg 


“Ülkemiz küresel planda da ana oyun kuruculardan biri haline geldi"

Törende konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu; ülkemizin her alanda büyüyerek birbirinden önemli projeleri hayata geçiren, yaptığı yatırımlarla sadece bölgesinde değil; küresel planda ana oyun kuruculardan biri haline geldiğini belirtti.

“Projemizde 10 köprülü, 2 hemzemin kavşak yer alıyor"

Yurdun her noktasına, ekonomik canlılığı, üretimi, eğitimi, sağlığı, sosyal ve kültürel gelişmeyi taşıdıklarını anlatan Karaismailoğlu; günübirlik seyahatlerin de etkisiyle trafikte yaşanan yoğunluğun rahatlatılması için 2x2 şeritIli BSK kaplamalı bölünmüş yol standardındaki Ankara-Kahramankazan Yolu'nun 28,4 kilometrelik kesimini, 2x3 şeritli olarak yeniden projelendirdiklerini anımsatarak, sözlerine şöyle devam etti:

“Ankara Çevre Otoyolu'ndan başlayarak Kahramankazan'nın çıkışında sona eren projemizde 10 köprülü, 2 hemzemin kavşak yer alıyor. Bugün açılışlarını yaptığımız 152 metrelik Saray Köprülü Kavşağı ve her biri 122 metre uzunluğunda olan Aydın ve Yazıbeyli Kavşakları ile 4,1 km'lik 2x3 şeritli kesimin yapımını tamamlayarak hizmete açıyoruz. Ankara'da önümüzdeki hafta Nallıhan, sonraki hafta Akyurt, ondan sonra Kızılcahamam'da hizmete sunacağımız projelerimiz var. Halkımızın, milletimizin yaşamını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz."

Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdülkadir Uraloğlu da Kahramankazan'ın son yıllarda gerçekleştirdiği yatırım hamleleriyle Ankara'nın önemli sanayi merkezlerinden biri haline geldiğini söyledi.

Lojistik üssün kurulmasıyla beraber bölgenin gelişiminin hızla arttığını, mevcut yolun ihtiyacı karşılayamaz duruma geldiğini, Ankara-Kahramankazan Yolu'nun iyileştirilmesi ihtiyacının ortaya çıktığını ifade eden Genel Müdürümüz; projede şerit ilavesi ve kavşak düzenlemelerinin tamamlanmasıyla, güzergâhtaki trafik yoğunluğunun rahatlayacağını ve transit trafiğin bölgeden geçişinde yaşanan gecikmelerin de ortadan kalkacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından Ankara-Kahramankazan Yolu'nda yapımı tamamlanan 3 kavşak hizmete açıldı.

Proje ile Kahramankazan'ın Ankara'nın diğer sanayi bölgeleriyle ulaşımı kolaylaşacak; zamandan 200 milyon TL, akaryakıttan 27 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 227 milyon TL tasarruf edilecek, karbon salınımı ise 10.754 ton azalacak. Ayrıca şerit ilavesi ve kavşak düzenlemelerinin tamamlanmasıyla, güzergâhtaki trafik yoğunluğu rahatlayacak ve transit trafiğin bölgeden geçişinde yaşanan gecikmeler ortadan kaldırılacak.


Aydın 1.jpg  
 
​​Büyült
GFDGFGFDGFD.jpg  
 
​​Büyült
IMG-20210909-WA0029.jpg  
 
​​Büyült
IMG-20210909-WA0075.jpg  
 
​​Büyült
Yazıbeyli 1 (1).jpg  
 
​​Büyült