Duyuru Detayı

YOLLAR TÜRK MİLLİ KOMİTESİ GENEL KURULU YAPILDI


Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yollar Türk Milli Komitesinin “31. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı" 7 Temmuz Çarşamba günü Karayolları Genel Müdürlüğü Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu'nda yapıldı.

Genel Kurulda konuşan Karayolları Genel Müdürümüz ve YTMK Başkanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu; Yollar Türk Milli Komitesinin ülkemizin üniversite, özel sektör ve kamu kuruluşlarının karayolu ve karayolu ulaşımı ile ilgili mensuplarını bir araya getirerek aralarındaki iş birliğini güçlendirmek ve uluslararası kuruluşlar ile olan ilişkilerini geliştirmek için 31 yıldır çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

KGM_2413.JPG

Komitenin sektörün yurt içi ve yurt dışı irtibatını sağladığını, düzenlediği ulusal ve uluslararası etkinliklerle ulaştırma sektörü ile ilgili en son gelişmeleri farklı platformlara aktardığını sözlerine ekleyen Uraloğlu, “Bu bakımdan Yollar Türk Milli Komitemizin faaliyetlerini, sektörümüze vizyon kazandıran, tamamlayıcı bir unsur olarak görüyor, uzmanlık düzeyini yükseltecek bilimsel birikimi sunması açısından önemli buluyorum" dedi.

KGM_2564.JPG

2018-2021 döneminde görev yapan Yönetim Kurulu üyelerine hizmetleri için teşekkür eden Genel Müdürümüz, yeni Yönetim Kuruluna da verimli bir çalışma dönemi diledi.

Karayolları Genel Müdürlüğü Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanımız ve YTMK Genel Sekreterimiz Sayın Şenol Altıok ise YTMK'nin gerçekleştirdiği çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.  

Gündem maddelerinin konuşulduğu toplantıda Karayolları Genel Müdür Yardımcımız Sayın Metin Aytekin Divan Başkanı olarak seçildi.

Yollar Türk Milli Komitesi, ülkemizin üniversite, özel sektör ve kamu kuruluşlarının karayolu ve karayolu ulaşımı ile ilgili mensuplarını bir araya getirerek aralarındaki işbirliğini güçlendirmek ve uluslararası kuruluşlar ile olan ilişkilerini geliştirmek üzere 2547 sayılı YÖK yasası ile 1990 yılında kuruldu. YTMK, Türkiye'yi güvenli ve sürdürülebilir karayolu ulaştırması hedefine götürecek yolda öncü olmak, yayın ve etkinliklerle akademi, özel sektör ve kamu kuruluşlarının farklı deneyimlerinin paylaşılmasını teşvik etmek, karayolu ulaştırması ile ilgili her alanda ulusal ve uluslararası paydaşlar arasında bilgi akışına aracı olmak misyonuyla faaliyetlerini Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütüyor.