Duyuru Detayı

“İNCEK-YARGITAY KAVŞAĞI 25 AĞUSTOS'TA HİZMETE GİRECEK"


Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraoğlu İncek Yargıtay Kavşağı​​'nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Karaismailoğlu burada yaptığı açıklamada 1 Nisan'da yapımına başlanan İncek Yargıtay Kavşağı'nı 25 Ağustos itibarıyla tamamlamayı ve vatandaşların hizmetine açmayı hedeflerini bildirdi.

Bakanımız, İncek Yargıtay Kavşağı'nın Ankara şehir trafiğinin en yoğun geçiş bölgelerinden biri olduğunu, bu güzergahı günde ortalama 47 bin aracın kullandığını ve Yargıtay'ın yeni yerleşkesinin de faaliyetlerine başlamasıyla bu yoğunluğun daha da artacağını vurguladı. Karaismailoğlu, "Yeni Yargıtay binası ve onun giriş çıkışı da dikkate alınarak projelendirdiğimiz kavşakla yoğunluğu düzenleyerek, trafiğin kesintisiz, güvenli ve akıcı seyretmesini sağlayacağız. 1 Nisan'dan beri devam eden altyapı ve üstyapı çalışmalarında sona gelindi." şeklinde konuştu.


-“Hedefimiz yapım çalışmalarımızı 25 Ağustos itibarıyla tamamlamak"


Yeni adli yılın başlama dönemi olan eylül ayında Yargıtay'ın yeni yerleşkesinde hizmet vermeye başlamasının planlandığını söyleyen Karaismailoğlu: “Burada da hedefimiz, yapım çalışmalarımızı 25 Ağustos itibarıyla tamamlamak. Bu doğrultuda 7/24 esasıyla faaliyetlerimiz sürüyor. İncek Yargıtay Kavşağı, 25 Ağustos'ta hizmete girecek." dedi.


IMG-20210618-WA0003.jpg

Bakanımız, kavşağın hizmete alınmasıyla bölgede yaşayan vatandaşların Yargıtay'ın artıracağı trafik yoğunluğundan etkilenmemelerini hedeflediklerine dikkat çekerek yol güvenliğini en üst seviyeye çıkarıp, trafiğin yoğun olduğu bu noktada yaşanabilecek olası kazaların da önüne geçeceklerini bildirdi.

 

-Ankara-Bala Ayrımı-İncek Bağlantı Yolu Köprülü Kavşağında çalışmalar sürüyor


Bakanımız, “Ankara-Bala Ayrımı-İncek Bağlantı Yolu Köprülü Kavşağı yapım işine ilişkin de şu bilgileri verdi:

"Söz konusu projemizin uzunluğu 1,5 kilometredir. Kavşak, 151 metresi kapalı kesit olmak üzere toplam 500 metre uzunluğunda. Bu yıl içinde 2x2 servis yolu aktif hale geldi. Toplam sayısı 666 olan ve yine toplam uzunluğu 10 bin 538 metre fore kazık imalatı ve başlık kirişleri de tamamlandı. 123 prefabrik kirişin ise üretim aşaması bitirildi. Şu anda istinat duvarı, kazı ve deplase çalışmaları sorunsuz bir şekilde devam ediyor."

10-60e5913b5310b.jpg