Duyuru Detayı

BAKANIMIZ VE GENEL MÜDÜRÜMÜZ BİNGÖL'DE

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu 17 Mart Çarşamba günü Bingöl'de yapımı devam eden Bingöl-Sancak İl Yolu şantiyesini ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

2021-03-16BingölŞantiye Ziyaretİç.png

Ziyaret sırasında açıklamada bulunan Bakanımız Adil Karaismailoğlu, "Türkiye'nin her yanında 19 yıldır yürüttüğümüz Ulaştırma ve Altyapı hamlemiz doğrultusunda pek çok yeni projeyi bu güzide kentimize de kazandırmış olmanın gururunu taşıyoruz" dedi.

Bingöl'ün çehresini değiştirecek önemli adımlar atıldığını vurgulayan Bakanımız, Bingöl'de ulaştırma ve haberleşme sektörüne 6 milyar 22 milyon liranın üzerinde yatırım yapıldığını ifade ederek şunları kaydetti: “İlimizdeki bölünmüş yol uzunluğu 5 kilometre iken, 220 Kilometre daha bu standartta yol yaparak bölünmüş yol ağımızı 225 kilometreye çıkardık. Bugün Bingöl'de 223 kilometresi devlet yolu, 379 kilometresi de il yolu olmak üzere toplam 602 kilometre yol ağımız bulunmaktadır."

Konuşmasında Bingöl-Sancak İl Yolu çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktaran Bakanımız; 490 milyon lira bedelli projenin toplam uzunluğunun 32,5 km olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Yolumuzda toplam 686 metre uzunluğunda 3 adet köprü yapacağız. Projemizi, inşallah 2022 yılında tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Yol çalışmalarımızın devam ettiği Bingöl-Sancak İl Yolundan, Elazığ-Bingöl yoluna bağlanarak güzergahın Bingöl Çevre Yolu şeklinde çalışması sağlanacaktır. Proje ihalesinin 1. aşaması yapıldı. 2. aşaması ise 12 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşecek. 2,5 kilometrelik bu kesimde 1 adet 330 metre uzunluğunda viyadük bulunuyor."

2021-03-16BingölŞantiye Ziyaretİç1.png

Bakanımız daha sonra Bingöl-Sancak İl Yolu'nda ve Bingöl'deki tüm yol projelerinde yoğun kış şartlarına ve coğrafi zorluklara rağmen, canla başla görev yapan çalışanlara teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.