Duyuru Detayı

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU VE GENEL MÜDÜR URALOĞLU'NDAN MUĞLA VE AYDIN'A ZİYARET

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve beraberindeki heyet Muğla ve Aydın'ı ziyaret ederek, bu illerdeki karayolu yatırımlarını inceledi.

Önce Muğla'da incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu; ülkenin her köşesinde önemli çalışmalar yaptıklarını ve projeleri bir an önce tamamlayarak, milletin hizmetine sunmak için çabaladıklarını söyledi.

2020muglaydnıc1.jpg

Muğla halkının yaşam kalitesini yükseltecek projeleri gözlemlemek üzere kente gelen heyet; Milas'ta ilçe hastanesine giden yolda yapılacak kavşak projesi ile Yatağan-Milas Karayolu'nda devam eden sıcak asfalt çalışmalarını inceledi, Yatağan Şehir Bulvarı, Yatağan İnönü Bulvarı, Bodrum-Milas-Söke-Marmaris ve Fethiye Karayolu'nda yapılacak iyileştirme çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu; Yatağan ilçesinin içinden geçen ve Karayolları ağı içinde kalan, 116 km uzunluğundaki Muğla-Denizli Kale karayolunun büyük bir bölümünün bu yıl içinde tamamlanacağını, Muğla'da devam eden projelerin vatandaşların yaşam kalitelerini arttırdığı gibi tarıma, üretime, turizme ve istihdama büyük katkı sunacağını dile getirdi.

2020muglaydnıc2.jpg

Akıllı kavşakta özellikle yaz aylarında yaşanan trafik sıkışıklığının giderilmesi için hazırlanan projeyi değerlendiren Karaismailoğlu, yapım çalışmaları devam eden Muğla-Denizli karayolundaki inşaat şantiyesini de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve beraberindeki heyet; daha sonra Aydın'a giderek Selçuk-Ortaklar Yolu Şantiye alanında incelemelerde bulundu.

2020muglaydnıc3.jpg

Karaismailoğlu, Selçuk ile Ortaklar arasında devam eden Selçuk – Ortaklar - Aydın Yolu çalışmaları hakkında Karayolları ve yüklenici firma yetkililerinden brifing aldı. İlin en önemli projelerinin başında gelen Aydın-Denizli Otoyolu'nun önemine değinen Karaismailoğlu, teknik değerlendirmelerinin ardından otoyolun ihale süreci tamamlandığında kamuoyu ile paylaşılacağının altını çizdi. Otoyolu 2 yıl bitmeden hizmete açmayı hedeflediklerini belirten Karaismailoğlu, projenin Aydın'ın değerine değer katacağını vurguladı.

Bakan Karaismailoğlu ayrıca, Bakanlığa bağlı şantiyelerde Covid-19'a yönelik gerekli tedbirlerin alındığını; maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edildiğini de sözlerine ekledi.