Duyuru Detayı

BAKAN TURHAN BOLU GÜNEY ÇEVRE YOLU'NDA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit TURHAN ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU 7 Mart Perşembe günü Bolu Güney Çevre Yolu şantiyesinde incelemelerde bulundu. Projeye ilişkin yetkililerden bilgi alan Bakan TURHAN, şantiyede düzenlenen basın toplantısında Bolu ilinin turizm potansiyeli ve ulaşım yatırımlarını ele aldı.  


Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluk alanına giren, Bolu il merkezi ile ilçe merkezlerini birbirine bağlayan yollarda bakım onarım faaliyetlerinin devam ettiğini söyleyen TURHAN, Gerede-Ankara Yolu'nda iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. TURHAN, devlet yolları ve otoyollarda çalışmaların hızla devam ettiğini, amaçlarının yaz aylarında artan trafiği, yapılan bu çalışmalarla rahatlatmak olduğunu belirtti. Bolu-Mudurnu, Bolu-Seben, Bolu-Kıbrıscık arasındaki yol çalışmalarının devam ettiğine değinen TURHAN, "doğu – batı aksındaki ulaşımda önemli olan Ankara-Nallıhan, Mudurnu-Akyazı Yolu'nda iyileştirme çalışmaları, Göynük-Nallıhan-Mudurnu Yolu bağlantısı, Göynük Çevre Yolu'ndaki çalışmalar devam ediyor" dedi. 


TURHAN, Bolu'da bulunan Eşref Bitlis Kışlası içerisindeki havaalanını sivil uçuşlara açacaklarının bilgisini vererek, konuyla ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesinden teknik bir ekiple çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak gelecek hedeflerine değinen Bakan TURHAN, tüm vatandaşlara hizmet verecek fiber optik altyapıyı geliştireceklerini ve şu an 4.5G olarak 74 milyon kullanıcıya ulaşan sistemi 2020 yılında 5G seviyesine çıkaracaklarını ifade etti.