Duyuru DetayıKANUNİ BULVARI'NIN ÇATAK KAVŞAĞI – YENİCUMA-2 KAVŞAĞI ARASI HİZMETE SUNULDU

Trabzon'un şehir içi trafiğini düzenleyerek hızlı, konforlu ve güvenli erişim sağlayan Kanuni Bulvarı projesinde Çatak Kavşağı – Yenicuma-2 Kavşağı Arası 24 Nisan Pazartesi günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu, milletvekilleri, kamu kurumları ve yüklenici firma temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

İçFoto2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni.jpeg

“Çok kıymetli bir projeyi daha tamamlamış olacağız"

Toplam 28 kilometre uzunluğundaki Kanuni Bulvarı'nın bağlantı yollarıyla 62 kilometrelik bir proje olduğunu vurgulayan Bakanımız Karaismailoğlu, 28 kilometrelik yolun 18 kilometresinin tamamlandığını, yıl içerisinde yolu Değirmendere üzerinden sahile bağladıklarında çok kıymetli bir projeyi daha tamamlamış olacaklarını söyledi.

Kanuni Bulvarı'nın şehir merkezinden geçmesi sebebiyle maliyetli ve zaman alan bir proje olduğunun altını çizen Karaismailoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımızın bizlere verdiği önemle projede son aşamaya geldik. Trabzon'da son 20 yılda karayollarının yatırım miktarı 75 milyar liradır. Trabzon'da 28 milyar lira değerindeki 24 proje halen devam ediyor. Of-Çaykara Yolu, Of-Balaban Yolu, Araklı-Dağbaşı Yolu, Zigana Tüneli ve Maçka Bağlantı Yolları, Akçaabat-Düzköy, Düzköy-Tonya, Tonya İskenderli, İskenderli-Beşikdüzü, Vakfıkebir-OSB Yolu gibi pek çok projemize de hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Amacımız bunları en kısa sürede bitirip hizmete sunmak. Hedeflerimiz büyük. Trabzon'un toplam ihracat rakamı 1,2 milyar Dolar. Trabzon'da bunu kısa vadede 3,5 milyar Dolar'a, orta vadede 5 milyar Dolar'a çıkarmak üzere planlar yaptık."

Kanuni Bulvarı'nın trafikte önemli bir rahatlama sağlayacağını ancak bunun yeterli olmadığını ifade eden Karaismailoğlu, 43 kilometre uzunluğundaki Güney Çevre Yolu'nu projelendirdiklerini, Akçaabat'a girmeden Mersin'den başlayıp güneyden şehir merkezini sarıp Arsin'de son bulacak projeyi tamamladıklarını ve 1 Mayıs'ta temelini atacaklarını da sözlerine ekledi.

İçFoto2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni (2).jpeg

Uraloğlu: “Kanuni Bulvarı, Trabzon'un giderek artan trafik hacmini rahatlatacak"

Törende konuşan Genel Müdürümüz Uraloğlu; Trabzon'un giderek artan trafik hacmini rahatlatmak amacıyla yapımına başlanan Kanuni Bulvarı'nın toplam 28 kilometre uzunluğunda, 3 gidiş 3 geliş 6 şeritli olarak projelendirildiğini, projede ayrıca 17,9 kilometrelik kavşak kolları ile 17 kilometrelik imar bağlantı yollarının da yer aldığını belirtti.

Uraloğlu: “Proje güzergâhında yapılan çalışmalar ile; Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki Yıldızlı Kavşağı ile Halit Kobya Kavşağı arasında kalan 4,4 kilometrelik kesim, bu yolun paralelindeki 4,3 kilometrelik stadyum bağlantı yolu, Akyazı Kavşağı ile Çatak Kavşağı arasında kalan 5,8 kilometrelik kesim, Çatak Kavşağı ile Yenicuma-2 Kavşağı arasındaki 3,1 kilometrelik kesim olmak üzere toplam 17,6 kilometrelik yol tamamlanarak hizmete sunulmaktadır." ifadelerini kullandı. 

“Sinyalize kavşaklar kaldırıldı, kesintisiz trafik akışı tesis edildi"

Karadeniz Sahil Yolu'nun Yıldızlı ve Beşirli Mahalleleri arasındaki sinyalize kavşakların kaldırılarak kesintisiz trafik akışının tesis edildiğini dile getiren Uraloğlu, nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu yaşam alanlarının Yavuz Sultan Selim Bulvarı ve Trabzon Sahil Geçişine hızlı ve güvenli bağlantısının sağlandığını sözlerine ekledi.

Proje hakkında teknik detaylar da paylaşan Uraloğlu, yaklaşık 3 milyon metreküp toprak işi ve 300 bin ton bitümlü sıcak karışım imalatının yapıldığını söyledi.


2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni (2).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni (3).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni (4).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni (5).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni (6).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni (7).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni (8).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni (9).jpeg  
 
​​Büyült
2023.04.24KanuniBulvarıAçılışTöreni.jpeg  
 
​​Büyült