Duyuru DetayıDENİZLİ ÇEVRE YOLU ŞANTİYESİNDE ÇALIŞMALAR YERİNDE İNCELENDİ

2-6298ac405e991.jpeg

Bakanımız Karaismailoğlu ve Genel Müdürümüz Uraloğlu, 2 Haziran Perşembe günü düzenlenen Denizli ziyaretleri kapsamında Denizli Çevre Yolu şantiyesine giderek buradaki çalışmaların son durumunu yerinde incelediler. İncelemelerinin ardından açıklamada bulunan Bakanımız Karaismailoğlu, 20 yılda Denizli'nin ulaşım ve iletişim hizmetleri için 10 milyar 865 milyon liranın üzerinde yatırım yaptıklarını; Denizli'nin bölünmüş yol uzunluğunu 6,5 katına çıkararak 436 kilometreye ulaştırdıklarını belirtti.

“Devam eden 12 adet karayolu yatırımının toplam proje bedeli 8 milyar 363 milyon lirayı buluyor"

Karaismailoğlu, Denizli'yi bölünmüş yollarla Aydın, Afyonkarahisar, Burdur, Muğla, Manisa ve Uşak'a bağladıklarını belirterek, il genelindeki bitümlü sıcak karışım kaplamalı yol uzunluğunu 18 kilometreden alıp 322 kilometreye yükselttiklerini açıkladı. Bakanımız, devam eden 12 adet karayolu yatırımının toplam proje bedelinin 8 milyar 363 milyon lirayı bulduğunu sözlerine ekledi.  

“Çevre Yolumuzun 2. Kesiminde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor"

Denizli-Acıpayam-Antalya 13. Bölge Müdürlüğü Hududu Yolu içerisinde Denizli Çevre Yolu ve Honaz Tüneli gibi önemli kesimlerin yer aldığını belirten Karaismailoğlu, toplam uzunluğu 32 kilometre olan Denizli Çevre Yolu'nun 18 kilometrelik 1. kesimini, bölünmüş yol standardında hizmete açtıklarını anımsattı. Karaismailoğlu, Çevre Yolu'nun ikinci kesiminde çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, proje çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:

“Proje kapsamında çift tüp, 2 bin 640 metre uzunluğundaki Honaz Tüneli'ni binder seviyesinde; giriş bağlantı yolundaki 6,5 kilometrelik kesimi Ovacık Kavşak bölgesi hariç aşınma seviyesinde; çıkış bağlantı yolundaki 3 kilometrelik kesimi Cankurtaran Kavşak Bölgesi hariç binder seviyesinde bölünmüş yol standardında tamamladık. Honaz Tüneli'nde kazı ve destekleme çalışmalarını bitirdik. Tünelin elektrik, elektromekanik ve diğer kontrol sistemlerine ilişkin işlerde projelendirme ve kurulum çalışmaları da devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Ovacık Kavşağı'nın bulunduğu kesimde enerji nakil hattı yüklenici firma tarafından yapılarak, kavşak kesimindeki alt geçit de en kısa sürede tamamlanacak. Cankurtaran Kavşağı'nın yapılacağı alanda kültür varlıklarına rastladık. Söz konusu alanda revize projeleri vakit kaybetmeden hazırladık. Buna göre yeni yapılacak imalatların ön hazırlıkları sürüyor. Projenin gerçekleşme oranı yüzde 86'yı aştı. Çalışmalarımız burada da yoğun bir şekilde devam ediyor. Proje çalışmasında bu yıl 8 kilometre bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol, 6 kilometrelik sathi kaplama üzerine bitümlü sıcak karışım kaplama yapacağız. 2 köprünün yer aldığı köprülü kavşak ve 1 adet alt geçitli köprülü kavşağı tamamlayacağız."​

 


FUPmkNwX0AcCwiH.jpg  
 
​​Büyült
FUPmkNzWQAAwxgw.jpg  
 
​​Büyült