Duyuru DetayıGENEL MÜDÜRÜMÜZ URALOĞLU: KGM 72 YILDIR ÜLKEMİZE HİZMET EDİYOR ca63abde-6a43-4852-9b79-acd6cbef52e3.jpg

Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu, 72. Bölge Müdürleri Toplantısına ilişkin basına değerlendirmelerde bulundu. 2021 yılında çok iyi işler ortaya koyduklarını ifade eden Uraloğlu, “Bütün Teşkilatımızla beraber Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın bize gösterdiği hedefler çerçevesinde çalışmalarımıza devam ettik ve 49 tane projenin açılış ve temel atmasını yaptık." dedi.

“Karayolları Geleneksel Bölge Müdürleri Toplantısını Sayın Bakanımızın katılımıyla icra ettik"

18 Nisan 2022 tarihinde başlayan Karayolları 72'nci Bölge Müdürleri Toplantısının Karayolları için çok önemli olduğuna işaret eden Uraloğlu, şunları kaydetti: “Karayolları Genel Müdürlüğümüz 1950 yılında kuruldu. 72 yıldır ülkemize hizmet ediyor. Güzel işler yaptık. Çalışmalarımızı 18 tane bölge müdürlüğümüz ile yürütüyoruz. Bu sene de kuruluşunun 72'nci yıl dönümünde Karayolları Geleneksel Bölge Müdürleri Toplantısını Sayın Bakanımızın katılımıyla icra ediyoruz. Bu toplantının amacı öncelikle bir önceki yılda yaptıklarımızın değerlendirilmesi, özeleştirisinin yapılması. Çıkarılacak sonuç ve tecrübeleri 2022 yılında nasıl değerlendirebileceğimizi biz bu toplantılarda arkadaşlarımızla bir hafta boyunca değerlendireceğiz"

“2022 yılının sonu ya da 2023 yılının başında Zigana Tüneli'ni açacağız"

Açılışı gerçekleşen projelerden birkaç tanesinin temel atma olduğuna değinen Genel Müdürümüz Uraloğlu, geriye kalanların proje açılışı olduğunu belirtti. Uraloğlu, “Gururla bahsedeceğimiz en önemli eser 1915 Çanakkale Köprüsü. Onu 2022'nin hemen başında açmış olduk ama 4 yıllık bir emek sonunda orayı trafiğe açmış olduk. Dünyanın en uzun tüneli olacak 14 bin 500 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli'nde kazı ve destekleme işlemlerini bitirdik. Orada ışığı gördük. 2022 yılının sonu ya da 2023 yılının başında Zigana Tüneli'ni açacağız." diye konuştu.

“Adana'daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü bu sene açacağız"

2022 yılındaki hedefleri hakkında da bilgi veren Uraloğlu, hedeflerinden bir tanesinin Aydın- Denizli Otoyolu'nu bitirmek olduğunu söyledi. En azından birinci kesimi bitirmeyi planladıklarını sözlerine ekleyen Uraloğlu, projenin yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini aktardı. Bunun dışında kendi sınıfında Türkiye'de ilkleri barındıran Adana'daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü bu sene trafiğe açmayı hedeflediklerini dile getiren Uraloğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bölünmüş yollar kapsamında yaklaşık 500 kilometrelik bölünmüş yolu daha ülkemizin hizmetine sunmuş olacağız. Pandemi sürecinde Karayolları Genel Müdürlüğü olarak genel bir aksamamız olmadı. 2022 yılının da bu anlamda inşallah çok daha faydalı ve verimli geçeceğini düşünüyorum. Şöyle bir hedefimiz de var ki 2023 yılı Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı. Biz birçok projemizi de o yıl taçlandırmak istiyoruz. Dolayısıyla 2023'ün ekininin yapılacağı yıl bu yıl. Dolayısıyla o anlamda bütün arkadaşlarımızla birlikte sahadayız ve gayret ediyoruz."

“Akıllı yol ulaşım sistemlerini hayata geçirmeye başladık"

Uraloğlu, Türkiye'de yapımı devam eden akıllı yol ve akıllı köprü projelerine ilişkin ise konuşmasında şunları söyledi:

“Bizim birinci görevimiz vatandaşlarımızı güvenli bir şekilde gidecekleri yere ulaştırmak. Öncelikle insanları gerçekten güvenli ulaştıralım istiyoruz. Sürücü hatalarını affeden yollar yaklaşımını ortaya koyduk ve orada ciddi mesafe aldık. Şimdi de artık akıllı yolları kapsama alanımıza alıyoruz. Gerçekten de meteoroloji istasyonlarıyla, yolun sürücüyle, sürücünün yolla bir sonrasında da sürücülerin birbirleriyle haberleşmesine kadar varacak akıllı yol ulaşım sistemlerini hayata geçirmeye başladık. Biz bundan sonra inşallah insanları daha güvenli bir trafikte seyir ettirebilmek, çevreye daha az zarar vermek için ve aynı zamanda yolların kapasitesini tam anlamıyla kullanabilmek için akıllı ulaşım sistemlerini devreye geçiriyoruz. Aynı şekilde bu sistemlerle de önemli yapıları, köprüleri, anlık takip ediyoruz. Olabilecek olan herhangi bir harekette, deprem sonrasında, ani doğal afetler sonrasında olabilecek olan hareketleri de daha sağlıklı takip etmiş olacağız."


0aa994aa-72fd-435d-b798-2d50a418d1f8.jpg  
 
​​Büyült
458afbbb-5af5-41f0-8084-265f101dd41c.jpg  
 
​​Büyült