Duyuru DetayıGENEL MÜDÜRÜMÜZ URALOĞLU BAŞAKŞEHİR-ISPARTAKULE-HADIMKÖY OTOYOLU ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ 

Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu 10 Nisan Pazar günü, Kuzey Marmara Otoyolu Başakşehir-Ispartakule-Hadımköy Otoyolu'nun Başakşehir'de yer alan ana şantiyesini ziyaret etti. Yapım çalışmalarında gelinen son durum ile ilgili bilgi alan Genel Müdürümüz, görüşmelerin ardından şantiye alanına geçerek sahada incelemelerde bulundu.

2022.11.04BaşakşehirŞantiyeZiyaretiAltFoto3.jpg

Başakşehir-Ispartakule-Hadımköy Otoyolu; Kuzey Marmara Otoyolu'nun Nakkaş Kavşağı ile Başakşehir Kavşağı arasında inşa ediliyor. 24,2 km ana gövde ve 20,8 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 45 km uzunluğunda olan otoyol tamamlandığında, TEM Otoyolu'nun yoğun trafik baskısı altındaki Hadımköy-Mahmutbey kesimlerine alternatif oluşturacak. Başakşehir, Kayaşehir, Bahçeşehir ve Ispartakule gibi yoğun nüfuslu yerleşim alanlarının ulaşım problemlerine de çözüm getirecek proje ile, Hadımköy, Deliklikaya ve İkitelli Organize Sanayi bölgelerinde üretilen mal ve hizmetlerin beklemeksizin otoyol ağı üzerinden gerçekleşmesi sağlanacak. Otoyol kesimi ayrıca, Çam Sakura Şehir Hastanesi'nin başlıca ulaşım aksı olacak.

 Proje bünyesinde 860 metre uzunluğunda gergin eğik askılı Sazlıdere Köprüsü, 6 adet viyadük, 1 adet özel köprü, 36 adet köprü, 10 adet altgeçit ve 59 adet menfez bulunuyor. Sazlıdere Köprüsü'nün temel imalatları tamamlanırken, batı ve doğu yakasında bulunan kulelerin yapımına devam ediliyor. Güzergah üzerindeki altyapıların deplase işlerine başlanan projede, toplam 15 adet sanat yapısında çalışmalar devam ediyor. ​


2022.11.04BaşakşehirŞantiyeZiyaretiAltFoto1.jpg  
 
​​Büyült
2022.11.04BaşakşehirŞantiyeZiyaretiAltFoto2.jpg  
 
​​Büyült
2022.11.04BaşakşehirŞantiyeZiyaretiAltFoto4.jpg  
 
​​Büyült