Duyuru DetayıGENEL MÜDÜRÜMÜZ URALOĞLU: TARSUS-ADANA-GAZİANTEP OTOYOLU ULAŞIMA AÇILDI

IMG_4029.JPG 

19 Ocak Çarşamba günü Gaziantep'te yaşanan aşırı kar yağışının ardından Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nda, kış şartlarına uygun olmayan ağır araçların da kayarak yolu kapatmasıyla ulaşımda güçlükler yaşandı, trafik durdu. Bölgeye giden Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu, kar mücadelesi ve kurtarma çalışmalarına katılarak, Karayolları ekiplerine destek oldu.

Yolun son durumu hakkında açıklama yapan Genel Müdürümüz, “Osmaniye-Bahçe-Nurdağı-Gaziantep güzergahında her iki yönde de sıkıntılarımız oldu. Ancak 18.00 itibarıyla (19 Ocak) her iki taraftan da yolu açmış bulunmaktayız. Şu an bütün ekiplerimiz kar ve buz mücadelesi yapıyorlar. Yollarda bazı kazalar var. Bu kazalardan dolayı anlık aksamalar yaşıyoruz. Bu gibi durumlara da Karayolları ekipleri anında müdahale ediyor. Şu an bulunduğumuz Nurdağı Bölgesi'nde de çok büyük bir sıkıntımız kalmadı." diye konuştu.

Yurt genelinde sürdürülen kar ve buzla mücadele çalışmaları hakkında da son bilgileri paylaşan Genel Müdürümüz Uraloğlu, sürücülere şu mesajları verdi:  “Önümüzdeki günlerde ülke genelinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Sürücülerimizin mutlaka kar lastiği takmalarını, zorunlu olmayan hallerde de seyahatlerini ötelemelerini rica ediyorum."

 dhwyewfqvd.jpg  
 
​​Büyült
IMG_3977.JPG  
 
​​Büyült
IMG_3978.JPG  
 
​​Büyült
IMG_3981.JPG  
 
​​Büyült
IMG_3999.JPG  
 
​​Büyült
IMG_4029.JPG  
 
​​Büyült
IMG_4042.JPG  
 
​​Büyült
IMG_4046.JPG  
 
​​Büyült
IMG_4121.JPG  
 
​​Büyült
IMG_4122.JPG  
 
​​Büyült