Duyuru DetayıKIRIKKALE 44. ŞUBE ŞEFLİĞİ MODERN YERLEŞKESİYLE HİZMETTE

 

Kırıkkale ilimiz ve çevresinde daha hızlı ve kesintisiz hizmet sunacak Kırıkkale 44. Şube Şefliğimizin yeni yerleşkesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu ile bürokrat, yüklenici firma temsilcileri ve Karayolcuların katıldığı törenle 23 Aralık Perşembe günü açıldı.  

2021-12-23-Kırıkkale44.Şube AçılışBakanİç.jpg

Konuşmasına 'Yeni Ulaşım ve İletişim Çağı'nın daha da hızlanarak gelişim ve dönüşüm sürecine devam ettiğinin altını çizerek başlayan Bakan Adil Karaismailoğlu, ulaşım ve haberleşme alanlarında bütünsel kalkınma odaklı mobilite, dijitalleşme ve lojistik dinamiklerin dünyayı coğrafyamıza entegre etmeyi hedefleyen iddialı bir sürece işaret ettiğini belirtti.

Bakanımız bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ulaşım ve haberleşme sektörlerinin her alandaki gelişmelerin ana lokomotifleri olarak Türkiye'nin geleceği için önemli roller üstleneceğini;  bu yeni dönüşüm sürecinde Bakanlığa da büyük sorumluluklar düştüğünün bilincinde olarak ihtiyaçları tespit ettiklerini ve planlamaları yatırım, istihdam, üretim, ihracat temelleri üzerine kurduklarını vurguladı.

“Ülkemizin her köşesi artık Türkiye'nin merkezi oldu"

Bakanımız, Cumhurbaşkanımızın, “Yol Medeniyettir" diyerek açtığı müreffeh yolda Karayolları Genel Müdürlüğüne de büyük görevler düştüğünü ifade ederek 19 yılda; eskimiş, bozuk yolları çağın ihtiyacına uygun çift şeritli yollara dönüştürdüklerini,  eski ekipmanlar yerine son derece teknolojik araçları Karayolları bünyesine kazandırdıklarını ve Türkiye'nin ulaşım ve iletişim altyapısına yapılan yaklaşık 1 Trilyon 145 milyar lira yatırımın 698 milyarını karayollarına harcadıklarını söyledi.

Gerçekleştirilen karayolu yatırımlarına dikkat çeken Bakanımız, bölünmüş yollar sayesinde “Türkiye'nin her ilini bölünmüş yollarla birbirine bağladık. İnşa ettiğimiz her bir kilometre yolla, köprüyle, viyadükle, tünelle ülkemizin her köşesi artık Türkiye'nin merkezi oldu" dedi.

Ayrıca Kırıkkale'nin de yapılan yatırımlardan hak ettiği payı aldığını ve büyüyerek bölgenin önemli ticaret merkezlerinden biri hâline geldiğini belirten Bakanımız, bu gelişmelerin etkisiyle son 40 yıldır Karayolları Ankara 4. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren Kırıkkale 44. Şube Şefliği yerleşkesinin Kırıkkale'nin hızla genişleyen yerleşim alanı içerisinde kaldığını, karayolu hizmetlerinin daha uygun yürütülebilmesi için ve çağın ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verebilecek modern bir tesis kurmak adına şefliği bu noktaya taşıdıklarını ifade etti.

Bakanımız sözlerine şöyle devam etti: “Ankara-Kırıkkale Yolu üzerinde 30 bin metrekare alan üzerine kurulan yeni şeflik ile Karayollarımız Kırıkkale ve civarına çok daha etkin bir hizmet verecek. Soğuk havanın etkilerini yoğun şekilde hissetmeye başladığımız bu kış gününde açtığımız yeni tesisimiz, özellikle karla mücadele kapsamında çok daha etkin faaliyetler yürütebilecek."

2021-12-23-Kırıkkale44.Şube AçılışGMİç.jpg

 

 “Yolda trafik varsa biz de hizmet sahamızdayız, ayaktayız"

Törende konuşan Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu da “Başkent Ankara'mızın Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'ya geçiş noktası olan Kırıkkale ilimiz son zamanlardaki sanayisiyle beraber hızlı bir gelişme sağlamıştır. Biz de hizmetlerimizi daha iyi yapabilmek adına eski yerleşkemizden yeni yerleşkemize taşınmış bulunuyoruz. Bu vesile ile hizmetlerimizi daha iyi yapmış olacağız." dedi.

Yeni tesis alanında inşa edilen yapılara da değinen Uraloğlu,  yerleşkede idari bina, sosyal tesis, yıkama yağlama atölyeleri, araç sundurmaları, tuz depoları, teknik kısım ve tamir atölyeleri bulunduğu bilgilerini paylaştı.

Genel Müdürümüz, ülke geneline yayılmış olan karayolu teşkilatlanma yapısıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bizim Türkiye genelinde 18 Bölge Müdürlüğümüz var. Bir tanesi Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürlüğü İstanbul-İzmir Otoyolu ile Çanakkale Köprüsü Otoyol Projemizi yürütüyor. Diğer 17 tane bölge taşraya yayılmış durumda ve bunlara bağlı 120 tane şube şefliğimiz bulunmaktadır. Bu 120 şube şefliğinin 7 tanesi Ankara 4. Bölge sorumluluğunda, bunlardan biri de Kırıkkale Şubemiz. Burada da 5 tane bakım evimiz var.  Kırıkkale'nin ilçeleriyle beraber 441 km yola hizmet ediyor. Burada ekip ve ekipman olarak toplam 74 tane makinemiz var. Müteahhit ile Karayolcu arkadaşlarım dahil olmak üzere yaklaşık 130 tane personelimiz var. Onlarla beraber bu hizmetleri yürütüyoruz."

“Yolda trafik varsa biz de hizmet sahamızdayız, ayaktayız" diyen Genel Müdürümüz, Kurum olarak 7/24 cansiperane çalışarak hizmet etmeyi sürdürdüklerini belirtti.


2021-12-23-Kırıkkale44.Şube AçılışAlt22.jpg  
 
​​Büyült
2021-12-23-Kırıkkale44.Şube AçılışAlt33.jpg  
 
​​Büyült
2021-12-23-Kırıkkale44.Şube AçılışAltPRJ44.jpg  
 
​​Büyült
2021-12-23-Kırıkkale44.Şube AçılışAltPRJ55.jpg  
 
​​Büyült
2021-12-23-Kırıkkale44.Şube AçılışAltPRJ66.jpg  
 
​​Büyült
2021-12-23-Kırıkkale44.Şube AçılışAltPRJ77.jpg  
 
​​Büyült