Duyuru Detayı

KURUMUMUZUN 69. KURULUŞ YILI ANISINA 500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Karayolları Genel Müdürlüğünün 69. Kuruluş Yıldönümü anısına 1 Mart Cuma günü Akıncı Kavşağı Üst Geçidi'nde tören yapıldı. Genel Müdür Abdulkadir URALOĞLU, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve Karayolcuların katıldığı organizasyonda 500 çam fidanı dikildi.


Törende konuşan Genel Müdür URALOĞLU, son 16 yılda Karayollarının diktiği ve diğer kuruluşlarla yapılan protokollerle dikilen toplam fidan sayısının 62 milyon 690 bin 988 olduğunu söylerken, Karayolları sorumluluğunda gerçekleştirilen yatırımların emisyon salınımında 3,3 milyon ton azalma sağladığına dikkat çekti.


El birliğiyle dikilen fidanların hayırlı olmasını dileyen URALOĞLU, bu tür çalışmaların yurt çapında daha da yaygınlaşması temennisiyle etkinliğe emeği geçen ve katkıda bulunanlara teşekkür etti. URALOĞLU, 69 yıllık süreçte yurdun dört bir yanında kavuşturan yollar, birleştiren köprüler, geçit vermezi aşan tüneller yapan, daima insan odaklı projeleri hayata geçiren Teşkilatımızın köklü geçmişini geleceğe taşıması ve "Karayolculuk Ruhu"na ilham vermesi dileğiyle, tüm çalışanların Karayolcular gününü kutladı.

Ağaç dikiminin ardından etkinliğe katılanlara yemek ikram edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.